24.05.2016 13:50

Angelina Jolie i studenci. Gwiazda Hollywood w zupełnie nowej roli

Angelina Jolie została mianowana profesorem wizytującym na prestiżowej brytyjskiej uczelni London School of Economics. Ma prowadzić zajęcia ze studentami w ramach nowego programu studiów magisterskich "Kobiety, Pokój i Bezpieczeństwo".

Angelina Jolie i studenci. Gwiazda Hollywood w zupełnie nowej roli
Foto: PAP

Program ma propagować równość obu płci i pomagać kobietom - ofiarom konfliktów na całym świecie. Wśród pozostałych trzech nowych wykładowców jest też były brytyjski minister spraw zagranicznych William Hague, który sześc lat temu wystąpił, razem z Angeliną Jolie, z inicjatywą zapobiegania przestępstwom seksualnym w rejonach konfliktów.

Jolie, która jest również specjalną wysłanniczką Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców, ma nadzieję, że inne instytucje akademickie pójdą za przykładem nowego programu.

"

- Konieczne jest bowiem pogłębienie dyskusji o rozszerzeniu praw kobiet i położeniu kresu bezkarności za przestępstwa, które w sposób nieproporcjonalny dotykają kobiet w rejonach konfliktów – powiedziała Jolie. "

Jako szczególnie palący problem wymieniła przestępstwa na tle seksualnym, których ofiarami padają kobiety. Aktorka dodała, że "z niecierpliwością" oczekuje rozpoczęcia pracy ze studentami, z którymi chce się podzielić doświadczeniami ze swojej pracy specjalnej wysłanniczki ONZ.

Tagi: Świat