10 filmów i seriali z muzyką George'a Michaela

Robert Skowronski
27.12.2016 13:04
10 filmów i seriali z muzyką George'a Michaela Fot. kadr z wideo

Twórczość George'a Michaela nie tylko znajdowała się na stacjach muzycznych, ale też na wielkim i małym ekranie.

Utwory podpisane przez Brytyjczyka stanowiły podkład dla wielu scen mieszczących się w granicach X Muzy. Często twórcy sięgali po te najsłynniejsze kompozycje, jak „Faith” czy też „Careless Whisper” i „Wake Me Up Before You Go-Go” z repertuaru Wham!. Niekiedy były one wykorzystywane z przekąsem i z przymrużeniem oka, innym razem znajdowały się w danym dziele zupełnie na poważnie, choć drugi przypadek do zdecydowana mniejszość.

W rocznicę śmierci George'a Michaela warto sięgnąć nie tylko po jego single i longplaye, ale również po filmy i odcinki seriali, w których wykorzystano jego muzykę. Oto największe przeboje Brytyjczyka na ekranie.

1. „Deadpool”

George Michael występował w różnych duetach. Miał przyjemność zaśpiewać z Arethą Franklin, Eltonem Johnem czy grupą Queen. Na swój sposób do tej wyliczanki można też dodać duet z Ryanem Reynoldsem, gdyż w scenie zamykającej „Deadpoola” aktor podśpiewuje wraz z Michaelem utwór „Careless Whisper”. Żartobliwy komentarz Tima Millera pokazujący, że jest to klasyczna kompozycja sprzyjająca relacjom damsko-męskim, choć nie tylko.

2. „Zoolander”

„Wake Me Up Before You Go-Go”, choć to wielki przebój muzyki tanecznej lat 80. i to ze społecznym przesłaniem, to według dzisiejszych standardów może się wydawać nieco przaśny. Estetyka będąca w 1985 roku na topie dziś jawi się jako synonim kiczu i złego gustu. Nie zmienia to jednak faktu, ze numer z płyty „Make It Big” niezmiennie od dekad sprawia, że ludzie pocą się na parkiecie. Rozrywkowo-taneczny potencjał utworu został wykorzystany m.in. w komedii Bena Stillera z 2001 roku.

3. „Keanu”

Jak wytłumaczyć fenomen George'a Michaela zgrai czarnoskórych gangsterów? Odpowiedź niesie fragment filmu „Keanu”. Wykład o tym jakim OG (z ang. original gangster) był George Michael daje Keegan-Michael Key. Utwór „Freedom” początkowo może nie brzmieć zbyt ulicznie, zwłaszcza, jeżeli wykonuje go jakiś biały, ale naciągnięcie kilku faktów sprawia, że nawet on może zyskać szacunek na dzielni.

Zresztą w filmie zobaczymy jeszcze jedną scenę nawiązującą do słynnego Brytyjczyka. Mowa o tej z narkotycznymi wizjami i odtworzeniem teledysku do „Faith”.

4. „Glee”

Serial Brada Falchuka, czyli tego samego człowieka, który odpowiadał za kolejne sezony „American Horror Story”, także obfitował w muzykę Wham!. Całość utrzymana jest w konwencji musicalu, a gdy mamy do czynienia ze scenami rozgrywającymi się w okresie świąt, to nie mogło tam zabraknąć „Last Christmas”. Bożonarodzeniowy przebój pojawił się zresztą też w serialach „Wyklęci” czy „Biuro”. W produkcji emitowanej na FOX można również było usłyszeć „Wake Me Up Before You Go-Go”.

5. „Gliniarz z Beverly Hills 2”

George Michael miał na swoim koncie nagrodę za piosenkę do tego filmu. Szkoda jedynie, że utwór „I Want Your Sex” został wyróżniony Złotą Maliną. Numer pojawia się w scenie w klubie ze stripteasem, co idealnie współgra z treścią zaprezentowaną w kawałku. Sama kompozycja i teledysk do niej w okresie swojego ukazania się były zbyt odważne dla MTV, dlatego stacja emitowała klip dopiero po godzinie 22.00.

6. „Żyć szybko, umierać młodo”

Ikoniczny obrazek - George Michael w obcisłych jeansach kołyszący biodrami w rytm „Faith”. Utwór, który trafił na singiel będący najlepiej sprzedającym się w Stanach Zjednoczonych w 1988 roku pojawił się również w filmie w reżyserii Rogera Avary'ego z 2002. Sekwencja dobrze znana z teledysku rozgrywa się tu w łóżkowej scenerii.

7. „Gorzkie gody”

Przed chwila wspomnieliśmy o łóżkowej scenerii, przenieśmy się jednak do tej kuchennej, w której jest mnóstwo pieprzu. Również Roman Polański sięgnął po „Faith” George'a Michaela, ale dużo dosadniej pokazał, że muzyka Brytyjczyka kipiała seksem. Poniższe wideo przeznaczone jest wyłącznie dla pełnoletnich odbiorców, ale z pewnością pokazuje to co się działo w milionach domów przy muzyce George'a Michaela. Obejrzyjcie nagranie od 1:51 minuty nagrania.

8. „Odlotowy duet”

Bracia Butabi, to ofermy. Każdy wieczór spędzają w okolicznych klubach, co nie znaczy, że są tam mile widziani. Ich największym marzeniem jest założyć własny klub - taki, jak tytułowe Roxbury, gdzie nigdy ich nie wpuszczono do środka. Potrzebują pieniędzy, a pensja ze sklepu ze sztucznymi kwiatami to zdecydowanie za mało. W jednej ze scen słyszymy nieśmiertelne „Careless Whisper”. Uwodzące dźwięki saksofonu ponownie dają znać jakie emocje wywołują w ludziach.

9. „Community”

Za dzieciaka robiło się różne głupoty. Bieganie po pokoju z powietrzną gitarą w rytm ulubionych przebojów było z pewnością jedną z nich. Bycie nastolatkiem to też nieodparta potrzeba upodobnienia się do swoich idoli, za tych często robią gwiazdy sceny. Wie o tym Jeff Winger, który chcąc zaistnieć w MTV stworzył własną wersję utworu „Faith”. Scena pochodzi z 17. odcinka 2. sezonu o tytule „Intro to Political Science”.

10. „Miłosna układanka”

Młodsi o dekadę James McAvoy i Benedict Cumberbatch w filmie Toma Vaughana. Obrazowi z 2006 roku towarzyszyła świetna ścieżka dźwiękowa, na której znalazły się numery The Cure, Motorhead, Tears for Fears, Kate Bush czy też Wham!. Z repertuaru duetu wybrano „I'm Your Man”. Interesujący nas fragment znajdziecie w 26:50.

Znacie inne filmy i seriale z muzyką George'a Michaela?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.