10 filmowych superbohaterów, którzy wyglądają zupełnie inaczej niż w komiksach

Sergiusz Kurczuk
12.08.2017 09:27
|undefined Fot. kadry z filmów

Superbohaterowie zawładnęli kinami na całym świecie. Jednak nie wszystkie postacie wyglądają tak, jak ich komiksowe pierwowzory. Oto 10 herosów, którzy różnią się wyglądem od papierowych oryginałów.

Ostatnie kilkanaście lat w kinie komercyjnym to bardzo dobre czasy dla superbohaterów. Na srebrny ekran przeniesiono już większość najważniejszych herosów z wydawnictw DC i Marvel, ale na fali popularności nowego podgatunku kina akcji, pojawiły się też adaptacje przygód postaci, pochodzących z komiksów mniej znanych firm wydawniczych.

Z adaptacją na język filmu zawsze w parze idą zmiany, których nie da się uniknąć. Jedne są zrozumiałe, inne potrafią rozwścieczyć fanatyków historii obrazkowych. Często zmiana dotyczy wyglądu komiksowej postaci. Zazwyczaj odnosi się ona do kostiumu (nie oszukujmy się, spandeks, peleryna i maska wyglądają fajnie w komiksie, ale w prawdziwym życiu, już nie zawsze), ale istnieją przykłady bardziej drastycznych zmian.

Przygotowaliśmy dla Was listę 10 superbohaterów, którzy w filmach wyglądają zupełnie inaczej niż w komiksach

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.