10 najgorszych filmów zombie [GALERIA]

Kamil Dachnij
11.07.2017 16:03
10 najgorszych filmów zombie [GALERIA] Fot. kadr z filmu

Na jeden dobry film z żywymi trupami przypada 20 złych. Trudno stwierdzić nawet, czy jest to kino klasy Z, czy coś jeszcze gorszego. Oto wybrana lista najgorszych. 

Tego typu listy mogą się ciągnąć w nieskończoność, bowiem każdy z widzów będzie miał swoje typy. Nikt o zdrowych zmysłach nie podjąłby się zresztą obejrzenia wszystkich produkcji o zombie, stąd nasza lista zawiera jedynie wycinek tego, co można byłoby zamieścić w takim zestawieniu. Jest jedna zasada – braliśmy pod uwagę filmy po 1968 roku, czyli dacie premiery „Nocy żywych trupów” George’a A. Romero. To właśnie kanoniczny film Amerykanina można uznać jako początek współczesnego obrazu żywego trupa, który pożera i zaraża ludzi. Na jego fali powstało trochę dobrych dzieł („Żywe trupy w Manchester Morgu”, „Zombie pożeracze mięsa”), ale w większości przypadków mieliśmy do czynienia z wyjątkowo nieudolnymi kopiami. Brylowali w tym Włosi w latach 70. i 80., ale XXI wiek przedstawił całą gamę przedziwnych produkcji typu „Zombie Ass: Toilet of the Dead”. Dla fanów niesmacznej komedii pozycja w sam raz, ale nie ukrywamy, że bardziej nas interesują rzeczy jak „Pontypool”, oryginalne ogranie znanej formuły.

Zatem zamiast „Świtu żywych trupów” czy „Wysypu żywych trupów”, przedstawiamy listę filmów, które najrozsądniej jest omijać. Choć jak mówi stara prawda filmowa, niektóre filmy są tak złe, że aż dobre. Raczej nie w tym przypadku. Lista przedstawiona jest bez kolejności. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.