10 szczegółów, które przegapiliście w nowej zapowiedzi "Avengers: Endgame"

Sergiusz Kurczuk
04.02.2019 13:47
Avengers: Endgame|undefined Fot. kadr z filmu Avengers: Endgame

Z okazji Super Bowl 2019 w sieci pojawił się nowy teaser "Avengers: Endgame". Okazuje się, że w krótkim spocie pojawiło się wiele ciekawych wskazówek, dotyczących fabuły zbliżającego się filmu Marvela.

Miliony ludzi na całym świecie z niecierpliwością oczekiwały 53. edycji Super Bowl. Nie tylko dlatego, że to jedno z większych wydarzeń sportowych w USA, ale również dlatego, że w przerwach między rozgrywkami emitowane są nowe zwiastuny nadchodzących filmów i seriali. Wśród nich nie mogło oczywiście zabraknąć nowego teasera "Avengers: Endgame". Co twórcy ukryli w krótkiej zapowiedzi kolejnej produkcji Marvel Studios?

"Avengers: Endgame" - co o fabule filmu mówi zwiastun z Super Bowl?

Pod koniec roku 2018 w sieci zadebiutował pierwszy długo wyczekiwany zwiastun 4. części "Avengers". Trwający prawie 3 minuty materiał oczywiście zdradził pewne szczegóły fabularne, ale jednocześnie nie pokazano w nim żadnych zaskakujących konkretów. Co ciekawe, w nowej zapowiedzi trwającej zaledwie 30 sekund, ale stworzonej z zupełnie nowych scen, umieszczono o wiele więcej informacji niż w zwiastunie. Nie wszyscy jednak są w stanie je wyłapać. Nowy spot należy bowiem oglądać z dużą starannością scena po scenie.

Przeczytaj także

Wyręczymy Was w tym, prezentując wszystkie ważne fragmenty, które mogliście przeoczyć przy pierwszym obejrzeniu teasera "Avengers: Endgame".

Bohaterowie polegli w "Avengers: Infinity War"

Avengers: Endgame Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

Już w początkowym fragmencie ukryto oczko puszczone w stronę widzów. Chodzi o zamieszczenie fragmentów filmów MCU, w których pojawili się wszyscy superbohaterowie wymazani z rzeczywistości przez Thanosa. Aby podkreślić żałobny charakter ich przywołania, sceny zaprezentowano w czerni i bieli. Ponadto napis logo wytwórni rozpływa się w chmurze pyłu.

Thanos wcale nie był dobry

Avengers: Endgame Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

Chociaż wśród wielu fanów "Avengers" panuje opinia, że Thanos tak naprawdę nie był złoczyńcą, tylko niezrozumianym przez nikogo bohaterem tragicznym, nowa zapowiedź zdaje się wskazywać na coś zupełnie przeciwnego. Szalony Tytan pozbawił życia połowę populacji wszechświata, by przywrócić równowagę i zapewnić pozostałym przy życiu istotom dobrobyt,  szczęście i spokój. Jedak świat wydaje się bardziej posępny niż kiedykolwiek. Nowy Jork świeci pustkami, a aura wskazuje na dość spore zmiany klimatyczne spowodowane zniknięciem milionów przedstawiciele gatunków roślin i zwierząt.

Kapitan Ameryka na terapii

Avengers: Endgame Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

Z poprzedniego punktu bezpośrednio wynika ten. Zniknięcie połowy populacji ludzkości sprawiła, że pozostawieni przy życiu ludzie pogrążyli się w smutku i żałobie za bliskimi, którzy rozpłynęli się w powietrzu. Z tego powodu powstały specjalne terapie dla osób, które nie mogą dojść do siebie po pstryknięciu Thanosa. Jedną z osób uczestniczących w tego typu terapii jest Steve Rogers, który ponownie stracił najlepszego przyjaciela - Bucky'ego Barnesa. Fakt, że ludzi zdążyli zorganizować tego typu sesje, wskazuje na dość duży upływ czasu od przegranej walki z Szalonym Tytanem - od kilku miesięcy nawet do kilku lat.

Nebula i Iron Man połączą siły

Avengers: Endgame Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

To było do przewidzenia. Tony Stark i Nebula byli jedynymi bohaterami, którzy przeżyli walkę z Thanosem na Tytanie. W zwiastunie widzimy, że Iron Man resztkami sił żegna się z Pepper Potts za pomocą wiadomości nagrywanej przez hełm swojej zbroi. W nowym spocie Avenger i Nebula wspólnie pracują nad czymś na pokładzie statku Strażników Galaktyki. Trudno jednak przewidzieć, czy powyższa scena dzieje się przed czy po nagrywanej wiadomości. Być może to właśnie Nebula będzie osobą, która uratuje Tony'ego i wspólnie znajdą sposób na powrót do domu.

Pojawienie się Kapitan Marvel?

Avengers: Endgame Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

W jednym z fragmentów widzimy, jak Black Widow, Kapitan Ameryka, Bruce Banner i War Machine wychodzą przed bazę Avengers i spoglądają w niebo. Być może jest to zapowiedź pojawienia się na Ziemi Kapitan Marvel wezwanej pod koniec "Infinity War" przez Nicka Fury'ego.

Nowy kostium Rocket Raccoona

Avengers: Endgame Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

Jedyny pozostały przy życiu członek Strażników Galaktyki ma na sobie nowy kostium inspirowany klasycznym strojem kosmicznego szopa. Widzimy, że Rocket wchodzi do wnętrza jakiejś chaty. Nie wykluczone, że to dom, w którym Thanos osiedlił się po wykonaniu swojej misji.

Ant-Man dołącza do Avengers

Avengers: Endgame Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

Do tej pory Scott Lang pojawił się u boku Avengers jedynie podczas walki w "Civil War". Stanął wtedy po stronie Kapitana Ameryki. Tym razem herosi zapomną o wszelkich animozjach i wspólnymi siłami będą starali się pokonać Thanosa.

Thor odnajdzie kryjówkę Tahnosa

Avengers: Endgame Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

W jednym z ostatnich fragmentów Thor kroczy po dziwnie wyglądającej grocie. Jest to dokładnie to samo miejsce, w którym po pstryknięciu ukrył się Thanos. Oznacza to, że bóg piorunów i prawdopodobnie reszta Avengers (patrz Nowy kostium Rocket Raccoona) odnajdą planetę, na której zaszył się Szalony Tytan.

Stara tarcza Kapitana Ameryki

Avengers: Endgame Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

Fani zapewne przewidzieli to miesiące temu, ale w końcu mamy oficjalne potwierdzenie. Steve Rogers porzuci tożsamość Nomada i wakandyjskie tarcze podarowane mu przez Black Panthera. Nie tylko powróci do jednego ze swoich dawnych kostiumów, ale również ponownie przywdzieję starą tarczę stworzoną w okresie II wojny światowej.

Nowy skład Avengers

Avengers: Endgame Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

Ostatnia scena to nowy skład Avengers w pełnej krasie. Na akcję ratunkową wyruszą Kapitan Ameryka, Thor, Black Widow, Rocket Raccoon, Ant-Man, War Machine oraz Bruce Banner lub Hawkeye.

"Avengers: Endgame" - kiedy premiera?

Kto ocali wszechświat zmieniony przez Thanosa? Czy sprawdzi się jedna z teorii fanów? Czy Tony Stark będzie kluczem do pokonania Szalonego Tytana? Dowiemy się 25 kwietnia 2019 roku, kiedy "Avengers: Endgame" zadebiutuje na ekranach polskich kin.

>>>Zobacz także:  Ile czasu minęło pomiędzy wydarzeniami w "Avengers: Infinity War" i "Avengers: Endgame"?<<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.