12-godzin czytania „Hobbita” non-stop. Niezwykły projekt Andy’ego Serkisa

07.05.2020 12:09
12-godzin czytania „Hobbita” non-stop. Niezwykły projekt Andy’ego Serkisa Fot. . New Line Cinema/Courtesy Everett Collection

Andy Serkis zaprasza widzów i słuchaczy na niezwykłą podróż. Aktor rozpocznie specjalny 12-godzinny Hobbitathon, czyli maraton czytania „Hobbita” J.R.R Tolkiena. Znamy pierwsze szczegóły.

Wczoraj informowaliśmy, że gwiazda „Harry’ego Pottera”, Daniel Radcliffe przeczytał pierwszy rozdział „Kamienia Filozoficznego” w ramach nowej inicjatywy, w której pierwszy tom słynnej sagi dostępny będzie w formie audiobooka w odcinkach na stronie Wizarding World i w serwisie Spotify.

Przeczytaj także

Andy Serkis czyta Tolkiena

Dzisiaj Andy Serkis, aktor i reżyser, najlepiej znany ze swojej roli Golluma we „Władcy Pierścieni” oraz w pierwszym filmie z serii „Hobbit” Petera Jasckona, zapowiedział specjalny 12-godzinny maraton czytania „Hobbita” J.R.R Tolkiena.

Przeczytaj także

Wszystko w szczytnym celu

Akcja ma na celu nie tylko pomóc nam zawalczyć z nudą podczas siedzenia w domu, ale przede wszystkim – zebranie pieniędzy na dwie organizacje charytatywne – NHS Charities Together oraz Best Beginnings.

NHS Charities to organizacja, która przekazuje pieniądze na rzecz mniejszych podmiotów, wspierających konkretne placówki brytyjskiej służby zdrowia NHS. Best Beginnings zajmuje się natomiast pomocą noworodkom oraz świeżo upieczonym rodzicom. Ta druga jest szczególnie bliska sercu aktora, gdyż jest jej ambasadorem od przeszło sześciu lat.

Przeczytaj także

Serkis zapowiedział także, że jeśli uda się osiągnąć pułap 100 tys funtów, na odbiorców może czekać specjalna niespodzianka. W kilka godzin od ogłoszenia maratonu na stronie Go Fund Me, pomoc zadeklarowało już ponad 600 osób, wpłacających na szczytny cel ponad 12 tys. funtów.

Przeczytaj także

Hobbitathon – gdzie i kiedy oglądać transmisję na żywo? 

Transmisja na żywo rozpocznie się jutro, tj. w piątek 8 maja, o 11 rano czasu polskiego (10 am czasu uniwersalnego Greenwich).

Link do transmisji pojawi się na specjalnej stronie GoFundMe, prowadzącą zbiórkę pieniędzy oraz na profilu Andy’ego Serkisa na Facebooku.

Czytaj także: Gandalf powinien być kobietą? Tak twierdzi gwiazda "Władcy Pierścieni".

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.