17 superbohaterów Marvela na okładkach z okazji 10-lecia MCU zapowiada premierę „Avengers: Infinity War”

Natalia Hluzow
27.11.2017 17:02
17 superbohaterów Marvela na okładkach z okazji 10-lecia MCU zapowiada premierę „Avengers: Infinity War” Fot. materiały prasowe

Vanity Fair zebrało aż 83 gwiazdy związane z filmowym uniwersum Marvela, by uczcić 10 lat istnienia MCU i zapowiedzieć finał jego trzeciej fazy.

W 2008 roku rozpoczęła się zupełnie nowa era kina rozrywkowego. Po wielu latach bardziej lub mniej udanych prób przenoszenia komiksowych historii na kinowy ekran, Marvel Studios postanowiło stworzyć spójne filmowe uniwersum, w którym zaczęło gromadzić wszystkich dostępnych superherosów znanych dotychczas z komiksów Domu Pomysłów. Od czasu, kiedy Robert Downey Jr. jako Tony Stark po raz pierwszy założył strój Iron Mana na planie filmowym, do dziś minęło 10 lat i 17 filmów MCU. Kolejne 5 marvelowskich produkcji znajduje się właśnie na etapie przygotowań lub produkcji. A wśród nich –  trzecia i czwarta część filmu „Avengers”, które mają stanowić kulminację 3 fazy filmowego uniwersum Marvela.

disney 1 Fot. foto: kadr z wideo

Z tej okazji Vanity Fair postanowiło zrealizować gigantyczną sesję zdjęciową, w której udział wzięły aż 83 osoby, które zbudowały filmowe uniwersum Marvela – aktorzy, którzy powołali do życia na ekranie takich komiksowych bohaterów jak Iron Man, Thor, Kapitan Ameryka, Spider-Man, Hulk, Loki, Dr Strange, Strażnicy Galaktyki, Czarna Wdowa, Czarna Pantera, Vision, Scarlet Witch, Quicksilver i wielu innych; szef studia, Kevin Feige, odpowiedzialny za sukces franczyzy oraz ojciec najsłynniejszych superherosów z Domu Pomysłów – Stan Lee we własnej osobie. 17 największych ekranowych gwiazd MCU trafiło na 4 ekskluzywne okładki, które możecie podziwiać w galerii poniżej:

Cała sesja, którą jakiś czas temu na swoim Twitterze zapowiadał Mark Ruffalo prezentuje się równie imponująco, co okładki. Ponadto, podczas gdy wszyscy wciąż czekamy na pierwszy trailer „Avengers: Infinity War”, zadowalając się fragmentami, które wyciekły do sieci, sesja jest pierwszym oficjalnym materiałem zapowiadającym premierę filmu. Choć na zdjęciach Kapitan Ameryka wciąż prezentuje się w kostiumie z „Wojny bohaterów”, a Thor ma oboje oczu i młot, możemy zobaczyć nowy image Hawkeye’a i blond fryzurę Czarnej Wdowy. Wszystkie fotografie z sesji znajdziecie w artykule opublikowanym przez Vanity Fair, który został udostępniony na Facebooku:

Prócz prezentowania wspomnianych fotografii, artykuł opisuje historię franczyzy, która przez 10 lat zgromadziła nie tylko dziesiątki superbohaterów, ale też 13 miliardów dolarów. A wszystko to za sprawą wielkiego talentu i niezliczonych pomysłów Stana Lee, świetnego zmysłu marketingowego szefów studia, pracy setek osób zaangażowanych w realizację filmów Marvela i gwiazd, które się w nich narodziły (Chris Evans, Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Tom Holland), odrodziły (Robert Downey Jr, Evangeline Lilly, Cobie Smulders) lub pojawiły (Michael Douglas, Robert Redford, Anthony Hopkins, Samuel L. Jackson, Dominic Cumberbatch, Cate Blanchett, Tilda Swinton).

Wielkie wieńczenie 10 lat historii MCU rozpocznie się 4 Maja 2018 roku wraz z premierą filmu „Avegers: Infinity War” i zamknie się filmem „Avengers 4”, który trafi na ekrany rok później. Filmy mają być gigantycznymi przedsięwzięciami, które zgromadzą na ekranie wszystkich zaprezentowanych dotychczas superherosów. Co później stanie się z filmowym uniwersum Marvela? Jak będzie wyglądała jego 4 faza i czy w ogóle powstanie? Na odpowiedzi na te pytania poczekamy sobie jeszcze kilka ładnych lat…

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.