„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – pełny zwiastun głośnego filmu

17.07.2020 11:45
„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – pełny zwiastun głośnego filmu Fot. . materiały prasowe Kino Świat

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to film biograficzny, przyglądający się sprawie Tomasza Komendy, niesłusznie oskarżonego o morderstwo i skazanego na wieloletnią karę więzienia. Właśnie pojawił się pełnoprawny zwiastun produkcji.

Film Jana Holoubka, twórcy serialu „Rojst” oraz reżyser serialu „Odwróceni. Ojcowie i córki”, zapowiada się na wydarzenie jesiennego sezonu. Głośna historia niesłusznie oskarżonego mężczyzny oraz batalia sądowa o jego uniewinnienie była tematem, który swego czasu często pojawiał się na afiszach gazet. Teraz dostaniemy fabularną wersję tej przejmującej historii.

Przeczytaj także

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – nowy zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie nowy zwiastun, promujący film. Przestawia się następująco:

Tomasz Komenda o filmie

Główny zainteresowany w następujących słowach wypowiedział się na temat produkcji, opowiadającej o jego życiu:

"Zgodziłem się na ten film, bo darzę dużym zaufaniem jego twórców. Wiem, że nie zrobią niczego przeciwko mnie i że w filmie pokażą całą prawdę – od pierwszej do ostatniej minuty. Zero fałszu. Chcę, aby ludzie zobaczyli, co tak naprawdę się ze mną działo. Ku przestrodze. Bo ta historia mogła przydarzyć się każdemu, a że padło akurat na mnie, to cóż… Żyję dalej, z podniesioną głową. Jestem wolny. Czuję, jakbym urodził się po raz drugi".

Przeczytaj także

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – ekipa

Za film na podsawie prawdziwych wydarzeń i scenariusza Andrzeja Gołdy, wyreżyseruje Jan Holoubek. Przed kamerą staną zaś: Piotr Trojan, Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, czy Magdalena Różczka.

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – kiedy premiera?

Film ma pojawić się w kinach już 25 września.

Czytaj także: „Zenek” od 17 lipca 2020 na Netfliksie. Stanie się ambasadorem polskiej kinematografii jak „365 dni”? 

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.