Iwan Rheon mówi po polsku w oficjalnym zwiastunie filmu „303. Bitwa o Anglię”

Natalia Hluzow
19.07.2018 16:40
303 Bitwa o Anglię zwiastun|undefined Fot. kadr z wideo

Kino Świat zaprezentowało pierwszy polski zwiastun filmu „303. Bitwa o Anglię”, w którym znany z „Gry o tron” Iwan Rheon występuje w roli polskiego lotnika, Jana „Donalda” Zumbacha. Jak rozwiązano kwestię posługiwania się polskim językiem przez brytyjskiego aktora?

Iwan Rheon, znany widzom przede wszystkim jako okrutny Ramsay z „Gry o tron”, jest jedną z gwiazd polsko-brytyjskiej koprodukcji „303. Bitwa o Anglię”, opowiadającej o polskich lotnikach z kościuszkowskiego Dywizjonu 303. Polski dystrybutor filmu, Kino Świat, udostępnił pierwszy polski zwiastun produkcji, w którym możemy usłyszeć jak postać grana przez Rheona, Jan „Donald” Zumbach, mówi po polsku. 

Iwan Rheon 303. Bitwa o Anglię Fot. foto: materiały prasowe

„303. Bitwa o Anglię” - polski zwiastun filmu

W pierwszym polskim zwiastunie „Bitwy o Anglię” znalazło się kilka scen, w których Jan Zumbach komunikuje się z innymi polskimi lotnikami w rodzimym języku. Iwan Rheon porusza ustami tak, jakby faktycznie grał po polsku, jednak zamiast głosu aktora słyszymy polski dubbing. Czyżby Brytyjczyk posługiwał się naszym językiem tak samo sprawnie jak Michael Fassbender? Wygląda na to, że tak, dlatego realizatorzy filmu o Dywizjonie 303 woleli nie powtarzać błędu popełnionego przez twórców „X-Men: Apocalypse” i w postsynchronach podłożyli głos polskiego aktora. Jaki dało to efekt końcowy, możecie zobaczyć (i usłyszeć!) poniżej:

Jak zapowiada dystrybutor filmu, „303. Bitwa o Anglię” to pełna rozmachu i ekscytujących podniebnych walk superprodukcja, która przedstawia wyjątkową historię legendarnych polskich lotników walczących w Bitwie o Anglię w Dywizjonie 303 im. Tadeusza Kościuszki.

W międzynarodowej obsadzie „Bitwy o Anglię” znaleźli się m.in.: Marcin Dorociński („Jack Strong”, „Pitbull. Ostatni pies”), Filip Pławiak („Wołyń”, „Listy do M. 3”), Iwan Rheon („Gra o tron”, „Misfits”) i syn Mela Gibsona – Milo Gibson, który wystąpił w reżyserowanym przez ojca filmie wojennym pt. „Przełęcz ocalonych”. Reżyserem filmu o Dywizjonie 303 jest David Blair, zdobywca nagród BAFTA i Emmy, zaś autorem zdjęć został Piotr Śliskowski. Za produkcję odpowiadają Michael Paszko, Matt Whyte, Krystian Kozłowski i Robert Chadaj z firmy Prospect 3. 
„303. Bitwa o Anglię” wejdzie do polskich kin 17 sierpnia 2018.

Dwa polskie filmy o Dywizjonie 303

„303. Bitwa o Anglię” to nie jedyny film o Dywizjonie 303, który czeka na swoją premierę. Również w sierpniu 2018 roku do kin trafi inna polsko-brytyjska koprodukcja na ten sam temat, w której wystąpili m.in. Piotr Adamczyk, Maciej Zakościelny i Jan Wieczorkowski. Dystrybutor „Dywizjonu 303” przestrzega, by nie pomylić filmu, wybierając się do kina i poczekać na ten jedyny słuszny obraz Dywizjonu 303. Ukazujący

historię. 

Dywizjon 303 Fot. foto: materiały promocyjne

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.