„355”: Żeński film szpiegowski robi furorę w Cannes. Pokazano pierwsze oficjalne zdjęcie obsady

Natalia Hluzow
11.05.2018 15:37
355 obsada|undefined Fot. Matt Baron/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Zapoczątkowany przez Jessikę Chastain projekt filmowy „355” nabiera rumieńców. Gwiazdy produkcji spotkały się w Cannes, by promować swój żeński film szpiegowski.

Jessica Chastain i Simon Kinberg zgromadzili w Cannes topową międzynarodową obsadę swojego nowego projektu filmowego, by zaprezentować go potencjalnym inwestorom i producentom oraz przyszłej publiczności. „355” ma być opowieścią o grupie kobiet szpiegów z różnych stron świata, które muszą połączyć siły, by powstrzymać złowrogą organizację kryminalistyczną. W filmie wystąpią Jessica Chastain, Marion Cotillard, Penelope Cruz, Fan Bingbing i Lupita Nyong'o.

„355” gorąco przyjęty na festiwalu w Cannes

Projekt Chastain podczas oficjalnej prezentacji w Cannes spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem i od razu zgarnął kilka ważnych międzynarodowych umów. Gwiazda i producentka „355” wspominała o tym, że jej pomysł zrodził się podczas zeszłorocznego festiwalu, kiedy rozmawiała ze swoim agentem o braku filmów akcji, w których główną rolę odgrywają kobiety.

„355” nie ma jeszcze scenariusza, ale dzięki determinacji i sile przekonywania Jessiki Chastain, na pokładzie są już Simon Kinberg w roli reżysera i producenta, Theresa Rebeck, która będzie pracowała nad tekstem do filmu oraz obsada składająca się z najgorętszych żeńskich nazwisk Hollywood.

Lupita Nyong’o przyznała, że pomysł Chastain bardzo jej się spodobał i opowiedziała o tym, co przekonało ją, by wystąpić w „355”:

Nigdy nie widziałam afrykańskiej kobiety w roli szpiega. Dlatego jest to dla mnie ważne, bo wiem, że one istnieją. Tym, co daje przewagę mojej bohaterce, jest fakt, że ludzie mają o niej niskie mniemanie.

Nyong’o udostępniła też pierwsze zdjęcie całej grupy przyszłych kobiet szpiegów z filmu „355”:

„355” – kiedy premiera?

Film „355” ma być thrillerem akcji. Jego tytuł odnosi się do tajnego kodu, jakim określano ponoć pierwszą amerykańską kobietę szpieg. Prace nad projektem mają rozpocząć się z końcem 2018 lub na początku 2019 roku, po tym jak Chastain i Kinberg zakończą dokrętki do „Dark Phoenix”. Premiery należy więc spodziewać się w roku 2020. Twórcy chcieliby, aby produkcja przerodziła się we franczyzę.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.