"365 dni" otrzymało Złotą Malinę. Twórcy skomentowali nagrodę

28.04.2021 11:51
"365 dni" otrzymało Złotą Malinę. Twórcy skomentowali nagrodę Fot. materiały prasowe/Next Film

Stało się. Produkcja "365 dni" stała się pierwszym polskim filmem, który zdobył Złotą Malinę. Producenci filmu skomentowali wyróżnienie.

365 dni zdobyło Złotą Malinę. Twórcy skomentowali sprawę

Wiecie co? Na łamach naszego serwisu dość często żartowaliśmy z filmu "365 dni", ale jedno trzeba przyznać - producenci zareagowali na Złotą Malinę w genialny sposób.

Polecamy

Ale po kolei - 24 kwietnia 2021 roku ogłoszono "zwycięzców" Złotych Malin. Wśród nominowanych był wspomniany polski film, który otrzymał statuetkę w kategorii "najgorszy scenariusz". Z tej okazji portal NaEkranie.pl poprosił producentów filmu o komentarz w sprawie. Ci nie ukrywali radości.

Twórcy podeszli do całej sytuacji z ogromnym dystansem, bardzo swobodnie żartując, ale jednocześnie zaznaczając, że to w gruncie rzeczy spory sukces - w końcu polska produkcja była traktowana przez gremium Złotych Malin "jak rodzimy blockbuster", co jest sporym wyróżnieniem. Jak czytamy w oświadczeniu producentów "365 dni":

Jako producenci bardzo cieszymy się z ogromnego sukcesu jakim na świecie okazał się nasz film. Nominacje do Złotych Malin tylko potwierdzają frekwencyjny aspekt tego sukcesu. Świadczą bowiem o tym, że film z Polski traktowany jest przez Hollywood jak rodzimy blockbuster. A to wyjątkowe i nie sądzimy by szybko mogło się powtórzyć (chyba, że w przypadku kontynuacji naszego filmu) :) Nagrodę przyjmujemy z uśmiechem, a gdy trafi już w nasze ręce z pewnością  ją zaprezentujemy. 

Polecamy

Produkcja "365 dni" była jednym z najpopularniejszych filmów na Netfliksie w 2020 roku w skali globalnej. Sukcesu serdecznie (i całkiem szczerze) gratulujemy.

Niedawno poinformowano, że trwają prace nad kontynuacją filmu. Ta będzie adaptacją kolejnego tomu serii autorstwa Blanki Lipińskiej.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.