5 momentów, w których Harry i Ron byli dla Hermiony najgorszymi przyjaciółmi na świecie

11.12.2019 13:44
Foto: materiały promocyjne Warner Bros.|undefined Fot. materiały promocyjne Warner Bros.

Myślicie, że przyjaźń z Harrym i Ronem to coś wspaniałego? Tych pięć momentów z serii wyprowadzi was z błędu.

Magiczne trio z serii "Harry Potter" to powszechny archetyp przyjaźni idealnej. Choć początki mieli trudne, Harry, Ron i Hermiona stali się dosłownie nierozłączni od chwili, gdy stanęli twarzą w twarz z górskim trollem. Jednak nawet od tamtej pory ich wspólne życie nie zawsze usłane było różami.

"Harry Potter" - 5 momentów, w których Harry i Ron byli dla Hermiony najgorszymi przyjaciółmi na świecie

Jeśli myślicie, że Harry i Ron zawsze byli wzorowymi przyjaciółmi i traktowali Hermionę z należytym szacunkiem, jesteście w błędzie. Poniżej znajdziecie pięć dowodów na to, że choć w ostatecznym rozrachunku byli świetnymi kumplami, Potter i Weasley mają na koncie kilka karygodnych wtop.

1. Notorycznie wykorzystywali ją do odrabiania za nich lekcji

Nie jest tajemnicą, że to Hermiona była "mózgiem" ich niewielkiej paczki. Harry mógł być wybrańcem, jednak w szkole radził sobie różnie. Jeszcze gorzej sytuacja prezentowała się w przypadku rudowłosego Rona. Chłopcy zamiast przykładać się do nauki, poświęcając na pracę domową odpowiednią ilość czasu, woleli wyręczać się Hermioną. Notorycznie. I nie, wizja ratowania świata przed Voldemortem nie jest tu usprawiedliwieniem.

Foto: kadr z filmu Fot. Foto: kadr z filmu "Harry Potter i Kamień Filozoficzny"/ Warner Bros.
Przeczytaj także

2. Ron wiecznie nazywał ją "Wszechwiedzącą"

Choć najmłodszy z braci Weasley miał w zwyczaju wykorzystywać inteligencję Hermiony, nie przeszkadzało mu to w dokuczaniu jej z dokładnie tego samego powodu. Niejednokrotne zarzucał przyjaciółce przerost ambicji i przemądrzałość. To, że sam czerpał z tego korzyści było już kwestią drugorzędną.

Foto: kadr z filmu Fot. Foto: kadr z filmu "Harry Potter i Kamień Filozoficzny"/ Warner Bros.

3. Gdy Ron wyżywał się na Hermionie za zaginięcie Parszywka

Gdy w "Więźniu Azkabanu" zaginął szczur Rona, Parszywek, ten z miejsca wskazał palcem kota Hermiony. Oskarżył jej puchatego przyjaciela o uprowadzenie lub, co gorsza, zamordowanie gryzonia. Przez niemalże cały czas trwania filmu Weasley wykorzystywał wszystkie nadarzające się okazje, by nawrzeszczeć na dziewczynę z tego powodu. Owszem, ostatecznie okazuje się, że miał rację co do Krzywołapa. Nie tłumaczy to jednak jego dziecinnego i wręcz ordynarnego zachowania.

Foto: kadr z filmu Fot. Foto: kadr z filmu "Harry Potter i Więzień Azkabanu"/ Watner Bros.
Przeczytaj także

4. Gdy Harry wyżył się na Hermionie (i Ronie)

Harry Potter przeszedł w życiu wiele. Przyszło mu stawić czoła wielu stresującym i niebezpiecznym wyzwaniom. Jego przyjaciele zawsze służyli mu wsparciem, co bohater bardzo doceniał. Bywały jednak momenty, w których zwyczajnie puszczały mu nerwy. Jak na przykład w "Zakonie Feniksa", gdy nawrzeszczał na Hermionę i Rona za coś, co było kompletnie poza ich kontrolą.

Foto: kadr z filmu Fot. Foto: kadr z filmu "Harry Potter i Zakon Feniksa"/ Warner Bros.
Przeczytaj także

5. Gdy Ron zrujnował jej zabawę swoją zazdrością

Zalążek uczucia rodzącego się pomiędzy Ronem i Hermioną widzimy już w "Czarze Ognia". Chłopak nie potrafi sobie z tym jednak poradzić, przez co chwilami zachowuje się jak najgorszy gbur. Punktem kulminacyjnym rosnącego między nimi napięcia jest Bal Bożonarodzeniowy, na który Hermiona przychodzi z Victorem Krumem. Dziewczyna fantastycznie się bawi, co rzecz jasna nie podoba się Ronowi. Chłopak w końcu wybucha, czyniąc dziewczynie wyrzuty i ostatecznie rujnując jej wieczór. A Harry nie robi rzecz jasna nic by sytuację załagodzić.

Foto: kadr z filmu Fot. Foto: kadr z filmu "Harry Potter i Czara Ognia"/ Warner Bros.

Zobacz też: 13 ciekawostek ze świata "Harry'ego Pottera", które czynią serię jeszcze bardziej magiczną

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.