5 piw inspirowanych horrorami

Robert Skowronski
08.04.2016 16:45
|north Fot. kadr z filmu + Pejntowy browarnik

Piwo odpręża, jest ukoronowaniem ciężko przepracowanego tygodnia. Horrory to oczywiście też rozrywka, ale potrafiąca dostarczyć sporo stresu i emocji. Można jednak sprawić, żeby dreszczowce również doprowadzały do stanu błogości.

Złoty trunek to oczywiście niepotrzebne kalorie i sposób na rozrost mięśnia piwnego. Jednak wlewanie w siebie kolejnych butelek przy kinie grozy nie powinno grozić powiększaniem się brzucha - w końcu, jak wykazały badania, horrory pomagają w chudnięciu. Zresztą w przypadku niektórych strasznych filmów znieczulenie jest niezbędne, aby dotrwać do końca seansu.

Powstały oczywiście dzieła, które przeszły do klasyki... „Nosferatu - symfonia grozy”, „Sklepik z horrorami”, „Noc żywych trupów” czy „Mumia” z 1932 roku. Obrazy w pełni zasługujące na szacunek i oddanie im hołdu. Formą głębokiego ukłonu może być stworzenie trunków z etykietami inspirowanymi tymi filmami. Tak się składa, że na rynku znajdziemy już kilka rodzajów takich piw.

1. Nosferatu Imperial Red Ale

Browar od Great Lakes Brewing Co. nawiązujący do dzieła niemieckiego ekspresjonisty Friedricha Wilhelma Murnau. Oto jak firma produkująca piwo opisuje swój produkt:

Nie bójcie się rzeczy, które w nocy są pełne chmielu. Bogate palone smaki słodowe nawiedzają nasz Imperial Red Ale.

nosferatu-fixed Fot. foto: greatlakesbrewing.com

2. Little Horror of Hops

Tym razem wkraczamy do sklepiku z... piwami. To przecież nie aż taka duża różnica w porównaniu do filmu z 1960 roku. Za Little Horror of Hops odpowiedzialny jest browar Shipyard Brewing Company, który tak opisuje trunek:

To chmielowe piwo typu Rye IPA z mieszanką słodu. Nuty pieprznych przypraw przegryza się z cytrusami, na końcu czujemy wytrawny posmak.

lhoh Fot. foto: shipyard.com

3. Night of the Living Stout

George Romeo może się czuć doceniony, gdyż jego klasyczny horror o zombie otrzymał własne piwo. Być może nieżywi wyjdą z grobów, aby móc się dostać do produktu browaru Full Pint Brewing:

Z głębin Full Pint wydobywa się stout, który sprawi, że fanatycy piwa powstaną z martwych. Kaskada cytrusowych posmaków został perfekcyjnie zbalansowana z palonymi słodami.

Full-Pint-Night-Of-The-Living-Stout Fot. foto: fullpintbrewing.com

4. Mummy Train

Ze starożytnego Egiptu przenosimy się do amerykańskiego browaru Flat Earth Brewing Company, który postanowił oddać hołd filmowi „Mumia” w reżyserii Karla Freunda. Na etykiecie piwa możemy przeczytać taką oto historię:

Lokomotywy były niegdyś częstym widokiem w całym Egipcie. Przewoziły złoto, przyprawy i mistyczne artefakty przez rozległe pustynne piaski. Teraz Pociąg Mumii przejeżdża tędy tylko raz w roku. Można usłyszeć jego starożytne wycie w letnich miesiącach, ale szybko się oddala.

mt1017 Fot. foto: flatearthbrewing.com

5. Evil Red Ale

Piwo od AleSmith Brewing Company nawiązujące nazwą do „Evil Dead” w reżyserii Sama Raimiego, to czerwone ALE:

Każdego Halloween wydajemy specjalną miksturę, Evil Dead Red Ale, aby uczcić jedno z naszych ulubionych świąt. Głęboki krwistoczerwony kolor, intensywny aromat i obfitość amerykańskich chmieli balansują słodycz oraz bogaty aromat chlebowy.

Alesmith-EVIL-DEAD-RED1 Fot. foto: alesmith.com

To propozycja dla fanów horrorów. A co z miłośnikami ciężkiego grania? W tym wypadku jest naprawdę w czym wybierać. Sam zespół Iron Maiden ma do zaproponowania trzy różne piwa - Trooper, Trooper 666 i Trooper Red 'N' Black. Własnymi trunkami może się też pochwalić Mastodon, Slayer, Queen, Metallica czy Behemoth.

Próbowaliście któregoś z piw inspirowanych horrorami?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.