5 znośnych remake’ów horrorów XXI wieku [Galeria]

Kamil Dachnij
20.06.2017 16:30
5 znośnych remake’ów horrorów XXI wieku [Galeria] Fot. kadr z filmu

Na dźwięk słowa remake wielu fanów horroru może się wzdrygnąć. I wcale nie powinno to dziwić – ogromna ilość przeróbek znanych filmów powinna zostać wymazana z historii. Są jednak takie, które nie sprawiają aż tak wielkiego bólu podczas seansu. 

Koncept remake’u to rzecz stara jak świat. I gdyby przyjrzeć się bliżej temu, okazuje się, że parę klasycznych pozycji to nowe wersje starszych filmów. Gangsterski opus „Człowiek z blizną” Briana De Palmy z 1983 roku to cudownie odmieniona wersja filmu Howarda Hawksa z 1932 roku. Niepokojąca „Mucha” Davida Cronenberga z 1986 roku bazowała na filmie Kurta Neumanna z 1958 roku. Jednak w obu przypadkach reżyserzy nadali swój autorski sznyt, znacząco zmieniając treść dzieła. Są to jednak odosobnione przypadki.

Szczególnie boleśnie wypada to w kinie grozy. W XXI wieku świat horroru zalała fala okropnych remake’ów w rodzaju „Piątku trzynastego” czy „Koszmaru z ulicy wiązów”. Tych w miarę udanych lub znośnych można policzyć na palcach jednej ręki. Oto piątka z nich (kolejność przypadkowa):

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.