"50 twarzy Greya" po polsku. Powstanie film na podstawie "365 dni" Blanki Lipińskiej

Sergiusz Kurczuk
18.02.2019 13:34
kadr z filmu 50 twarzy Greya|undefined Fot. kadr z filmu 50 twarzy Greya

Już niedługo ruszą zdjęcia do filmu na podstawie książki "365 dni" Blanki Lipińskiej. Tytuł został nazwany polską odpowiedzią na "50 twarzy Greya" E.L. James.

"50 twarzy Greya" autorstwa E.L. James to książka, która stała się światowym fenomenem. Nic dziwnego, że wkrótce powstały jej kolejne części a Hollywood postanowiło przekuć sukces powieści o zabarwieniu erotycznym, w serię filmów. Historia nietypowego związku biznesmena Christiana Greya i jego pracownicy Anastasii Steele. W parę ubóstwiającą praktyki sado-maso wcielili się Jamie Dornan i Dakota Johnson. W 2018 roku powstała polska książka, którą nazwano polską odpowiedzią na "50 twarzy Greya". Mowa o debiucie literackim Blanki Lipińskiej pod tytułem "365 dni". Niebawem fabuła powieści trafi na ekrany kin.

"365 dni" Blanki Lipińskiej jako film

Wzbudzająca kontrowersje książka "365 dni" stała się bestsellerem i do tej pory utrzymuje się wysoko na liście najlepiej sprzedających się powieści. Jak donosi serwis Wirtualna Polska, niebawem zobaczymy filmową wersję historii życia głównych bohaterów "365 dni". Autorka potwierdziła, że rzeczywiście powstanie film na podstawie jej dzieła na gali Bestsellerów Empiku. Za reżyserię filmu ma odpowiadać Maciej Kawulski, który jest nie tylko prezesem federacji KSW, ale również od niedawna reżyserem. Zadebiutował w świecie kina w roku 2019 filmem o zawodniku MMA pod tytułem "Underdog".

Przeczytaj także

"365 dni" to opowieść, która według wydawcy łączy w sobie elementy "50 twarzy Greya" i "Ojca chrzestnego" Mario Puzo. Historia dotyczy Laury Biel, która wraz ze swoim chłopakiem Martinem i grupą przyjaciół wyjeżdża na wakacje na Sycylię. Sielankę szybko przerywa traumatyczne wydarzenie. Główna bohaterka zostaje porwana przez szefa sycylijskiej mafii. Młody i przystojny Massimo Toricelli okazuje się romantykiem. Kilka lat wcześniej nieomal stracił życie w strzelaninie. W przedśmiertnej wizji zobaczył piękną kobietę. Przyrzekł sobie, że jeśli spotka ją w prawdziwym życiu, zrobi wszystko, by została jego miłością. Odnalazł ją w Laurze i postanowił wykorzystać 365 dni, by dziewczyna została na Sycylii i go naprawdę pokochała.

"365 dni" - kiedy premiera filmu?

Na adaptację bestsellera Lipińskiej będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Film w reżyserii Kawulskiego ma trafić na ekrany kin dopiero w roku 2020. Zanim fani twórczości pisarki zobaczą kinową wersję "365 dni", będą mieli okazję przeczytać dalsze losy historii Laury i Massimo. W drugiej połowie 2018 roku ukazała się kontynuacja powieści zatytułowana "Ten dzień".

>>Zobacz też: Reżyser "Ostatniej rodziny" i "Watahy" odpowie za ekranizację "Króla" Szczepana Twardocha<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.