A co gdyby Ben Affleck był młodszy? Fan postawnowił ująć lat Batmanowi

Kamil Kacperski
06.08.2018 16:00
Batman v Superman|undefined Fot. materiały prasowe

Pewien użytkownik Twittera za pomocą aplikacji FaceApp oraz Final Cut Pro postanowił nieco odmłodzić aktora wcielającego się w Mrocznego Rycerza. Zobaczcie efekty jego pracy.

O przyszłości Bena Afflecka w filmowym uniwersum DC mówi się nie od dziś. Aktor sam nie potrafi się zdecydować, czy wystąpi w kolejnych filmach. Wiemy też, że reżyser Matt Reaves, który tworzy solową produkcję o Batmanie, również nie potrafi odpowiedzieć na pytanie o przyszłość postaci w DCEU. Plotki głosiły, że Reaves chce obsadzić w roli młodszego aktora, a sama akcja miałaby się dziać jeszcze przed wydarzeniami z „Człowieka ze stali”. Kilka dni później te same doniesienia były dementowane, a fani wciąż nie wiedzą, co się dzieje z „The Batmanem”.

A co gdyby Ben Affleck jednak wcielił się w Batmana po raz kolejny? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć użytkownik Twittera o imieniu Landon O'Reary, który za pomocą aplikacji FaceApp oraz Final Cut Pro przygotował klip, w którym cyfrowo odmłodził aktora. Scena pochodzi z filmu „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. Zobaczcie efekty jego pracy:

Ben Affleck cyfrowo odmłodzony

Ta technika nie jest znana od dziś - cyfrowe odmłodzenie było już użyte w takich filmach, jak „Ant-Man” (tam Michael Douglas wrócił do lat 90.), czy w „Rogue One - A Star Wars Story”, w którym Carrie Fisher została cofnięta do czasów „Nowej nadziei” oraz komputerowo wygenerowano twarz Petera Cushinga, który wcielał się w gubernatora Tarkina. Są to oczywiście pojedyncze przykłady, które można mnożyć, jednak jedno jest pewne - coś takiego jest z całą pewnością wykonalne, zwłaszcza przy budżecie filmu superbohaterskiego.

Przypominając sobie jednak kombinowanie przy twarzy Henry'ego Cavilla, który w trakcie nagrywania dokrętek do „Ligi Sprawiedliwości” nosił pokaźny wąs, to może jednak lepiej będzie, jak Warner Bros. da sobie spokój z odmładzaniem Bena Afflecka i po prostu zatrudni do roli nowego aktora. Na razie oficjalnych informacji na temat „The Batmana” brak. DC jednak nie próżnuje - jeszcze w grudniu 2018 roku w kinach pojawi się „Aquaman”, w kwietniu 2019 roku „Shazam!”, natomiast w listopadzie 2019 roku będziemy mogli zobaczyć „Wonder Woman 1984”.  

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.