A gdyby Tim Burton przejął uniwersum Marvela i DC?

Jakub Gańko
16.09.2016 11:22
A gdyby Tim Burton przejął uniwersum Marvela i DC? Fot. James Shaw / REX / Shutterstock / East News + materiały prasowe

O ile filmowy świat superbohaterów Marvela ciągle rośnie w siłę, tak kinowe uniwersum DC pozostawia wiele do życzenia. Może pora odszukać numer telefonu do Tima Burtona?

Zanim Joel Schumacher zaprezentował własną, kolorową wizję mściciela z Gotham, a Christopher Nolan stworzył współczesny wzór realistycznego i mrocznego kina superbohaterskiego, na wielkim ekranie oglądaliśmy przygody Batmana w reżyserii Tima Burtona. Filmy te posiadały wyjątkowy klimat charakterystyczny dla twórczości amerykańskiego reżysera, którego próżno szukać w późniejszych filmach.

Teraz, gdy filmowe uniwersum DC sporo straciło w oczach fanów po filmach „Batman v Superman” i „Legion samobójców”, może warto by było rozważyć ponowną współpracę z Timem Burtonem? Twórca mógłby tchnąć nowe życie w postaci z tego komiksowego świata, który zawsze uchodził za poważniejszy i mroczniejszy. A co dopiero gdyby wziął się za superbohaterów Marvela?

Jeśli kiedykolwiek układaliście sobie w głowie takie scenariusze, teraz możemy Wam zaprezentować ich wizualizacje. Wszystko dzięki kolejnym pracom Andrew Tarusova - grafika urodzonego w Rybińsku w okolicach Moskwy. Już wcześniej mogliśmy oglądać jego wizję dzieł Disneya w stylu Tima Burtona. Teraz możemy podziwiać jak w takiej stylistyce wyglądałby Spider-Man, Iron Man czy Kapitan Ameryka.

Zobaczcie sami:

Co ciekawe, niewiele brakowało, a związki Tima Burtona z kinem superbohaterskim mogłyby trwać znacznie dłużej. W pierwotnym zamyśle reżyser miał wciąż kierować serią filmowych Batmanów przy produkcji trzeciego filmu. Jednak jego pomysł na „Batmana Forever” okazał się według studia Warner Bros. zbyt mroczny dla dzieci i ostatecznie poproszono o realizację filmu Joela Schumachera.

Z kolei w 1998 roku - dokładnie na 60. urodziny Supermana - miała się odbyć premiera filmu „Superman Lives” z Nicholasem Cagem w roli głównej. Tim Burton został zasugerowany na stanowisko reżysera przez samego autora scenariusza, Kevina Smitha. Niestety, filmowcy kolejny raz nie dogadali się z producentem i projekt spalił na panewce, a twórca „Edwarda nożycorękiego” mówi dziś o tym okresie otwarcie jako o zmarnowanym roku.

Który superbohater podoba Wam się najbardziej?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.