„Ad Astra”: Brad Pitt jako astronauta na pierwszym fotosie z nowego thrillera sci-fi

Natalia Hluzow
17.09.2018 14:42
Brad Pitt Ad Astra|undefined Fot. Chris Pizzello/Invision/AP/East News

Zanim Brad Pitt zaprezentuje się jako aktorzyna z lat 60. w nowym filmie Quentina Tarantino, zobaczymy go lecącego do gwiazd w thrillerze sci-fi pt. „Ad Astra”. Pojawiło się pierwsze zdjęcie promujące produkcję.

Schyłek 2018 roku to zdecydowanie dobry czas dla miłośników dramatów o kosmicznych misjach astronautów. Na platformie Hulu i w brytyjskim Channel 4 zadebiutował właśnie nowy serial twórcy „House of Cards” – opowiadający o misji na Marsa „The First” z Seanem Pennem w roli głównej, zaś na festiwalach bryluje „Pierwszy człowiek”  Damiena Chazelle’a, w którym Ryan Gosling wciela się w Neila Armstronga.

 Już niebawem na ekrany trafi też film „Ad Astra” (łac. „do gwiazd”), w którym rolę astronauty wcieli się Brad Pitt. W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie głównego bohatera filmu.

Zdjęcie Brada Pitta z filmu „Ad Astra”

Udostępniona w sieci fotografia Brada Pitta w roli astronauty zwiastuje posępny i tajemniczy nastrój filmu. Potwierdza to zapowiedzi reżysera, Jamesa Graya („Kochankowie”, „Królowie nocy”), który jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć opowiadał o swoim nadchodzącym filmie jako o poważnym dramacie, pomimo otoczki z pogranicza fantastyki naukowej.

Brad Pitt w filmie Ad Astra Fot. foto: materiały prasowe

James Gray nie tylko wyreżyserował film, ale jest też współtwórcą scenariusza, który napisał razem z Ethanem Grossem („Fringe”). Za wizualną stronę produkcji odpowiada natomiast Hoyte Van Hoytema, autor zdjęć do filmu „Interstellar”, co tłumaczy podobny do dzieła Nolana klimat zamieszczonej wyżej fotografii.

O czym będzie film „Ad Astra”?

W przeciwieństwie do serialu „The First” i filmu „First Man”, „Ad Astra” nie opowie o żadnej historycznej chwili stawiania pierwszych kroków na Marsie czy Księżycu. W nowym filmie Jamesa Graya zobaczymy fikcyjną opowieść o kosmicznym inżynierze, który podejmuje się wyprawy na Neptuna, by odnaleźć swojego zaginionego ojca. Mężczyzna przed 20 laty wyruszył bowiem na poszukiwania życia pozaziemskiego w okolicach planety i nigdy nie powrócił.

Obok Brada Pitta w głównej roli Roya McBride’a, w filmie wystąpi także Tommy Lee Jones jako jego zaginiony ojciec oraz Ruth Negga, Donald Sutherland, Jamie Kennedy, John Oritz, John Finn, Kimberly Elise i Kimmy Shields.

„Ad Astra” – kiedy  premiera?

Premiera filmu „Ad Astra” została zaplanowana na styczeń 2019, jednak pojawiły się spekulacje, że 20th Century Fox może przesunąć ją o kilka tygodni wstecz, by załapać się na oscarowy wyścig. Oznaczałoby to szansę dla Pitta na zdobycie kolejnej statuetki. Na razie jednak informacja ta nie została potwierdzona i nie wiadomo, kiedy dokładnie „Ad Astra” trafi do kin. W ciągu najbliższych dni możemy natomiast spodziewać się pierwszego zwiastuna filmu.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.