Adam Driver i John David Washington w filmie o czarnoskórym policjancie, który został członkiem Ku Klux Klanu. Zobacz pierwsze zdjęcie z „BlacKkKlansman”

Sergiusz Kurczuk
02.05.2018 11:01
Adam Driver|undefined Fot. JOCE / Bauergriffin.com / Splash/East News

„BlacKkKlansman” to historia czarnoskórego policjanta, który rozpracowuje Ku Klux Klan od środka. W sieci pojawiło się pierwsze oficjalne zdjęcie z filmu Spike'a Lee. 

Spike Lee powraca z nowym filmem. Tym razem przeniesiemy się w czasie, kiedy Ku Klux Klan miał się dobrze, by poznać niesamowitą historię, która wydarzyła się naprawdę. Czarnoskóry funkcjonariusz policji Ron Stallworth, w latach 70. postanowił zinfiltrować organizację. Poszło mu tak dobrze, że zaczął nawet... przewodzić lokalnemu oddziałowi rasistowskiej frakcji. Reżyser postanowił przenieść tę opowieść na duży ekran. W sieci pojawiło się pierwsze oficjalne zdjęcie z filmu „BlacKkKlansman”

„BlacKkKlansman” - Adam Driver i John David Washington na pierwszym zdjęciu z filmu

Do premiery filmu pozostało jeszcze trochę czasu, ale już powoli zaczyna się akcja marketingowa. Na razie zaprezentowano jedynie pierwszy fotos z „BlacKkKlansman”. Widzimy na nim Johna Davida Washingtona, który wciela się w tytułową rolę. Obok siedzi grany przez Adama Drivera Filip, który trzyma w ręce kartę z logo Ku Klux Klanu. Gwiazdor „Gwiezdnych Wojen” wcieli się w partnera Stallwortha, który pomoże mu walczyć z białymi suprematystami. 

Adam Driver i John David Washington Fot. foto: materiały promocyjne

Spike Lee i reszta scenarzystów oparli fabułę „BlacKkKlansman” na podstawie książki Stallwortha pod tym samym tytułem. Policjant opisał w niej szczegółowo, jak wyglądało przeniknięcie w szeregi zbrodniczej organizacji. 

Za „BlacKkKlansman” stoi ekipa odpowiedzialna za oscarowy horror „Uciekaj!”. Chociaż nowy film Spike'a Lee to przede wszystkim produkcja kryminalna, nie zabraknie elementów komediowych. Producentami zostali Sean McKittric, Raymond Mansfield, Jason Blum, Jordan Peele oraz Shaun Redick. Producentem wykonawczym jest Edward H. Hamm Jr. z QC. Lee nie tylko jest odpowiedzialny za reżyserię i scenariusz, ale również wyprodukuje film. Pozostałymi scenarzystami są Charlie Wachtel, David Rabinowitz i Kevin Willmott. „BlacKkKlansman” wejdzie na ekrany kin 10 sierpnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.