Adam Driver jako wtyka policji w Ku Klux Klanie. Zobacz zwiastun filmu „BlacKkKlansman”

Sergiusz Kurczuk
16.05.2018 12:23
Adam Driver w filmie BlacKkKlansman|undefined Fot. kadr z filmu BlacKkKlansman

 „BlacKkKlansman” to historia oparta na faktach o czarnoskórym policjancie i jego partnerze, którzy rozbijają lokalny oddział Ku Klux Klanu. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu Spike'a Lee. 

O filmie „BlacKkKlansman” pisaliśmy już kilkukrotnie. Po raz pierwszy, kiedy zdradzono opis fabuły najnowszego filmu Spike'a Lee. Produkcja opowie niezwykłą historię, która wydarzyła się naprawdę. Rzecz dzieje się w latach 70. w USA, czyli czasach, kiedy rasizm, choć już coraz mniej spotykany, w niektórych mniejszych miastach jest jeszcze na porządku dziennym. John Stallworth - czarnoskóry policjant, postanawia rozbić oddział Ku Klux Klanu, podając się... za jednego z wysoko postawionych członków rasistowskiej organizacji. W główną rolę w filmie Lee wcielił się John David Washington. W jego partnera natomiast Adam Driver. Na początku roku do sieci trafiło pierwsze zdjęcie przedstawiające partnerów. Teraz możemy zobaczyć zwiastun filmu.

„BlacKkKlansman” - pierwszy zwiastun filmu

Zapowiedź „BlacKkKlansman” pozwala widzowi odnaleźć się klimacie lat 70. i przy okazji poznać głównych bohaterów oraz zarys fabularny filmu. Widzimy też moment, w którym Stallworth postanawia rozpocząć inwigilację Ku Klux Klanu. Pomaga mu w tym jego partner, który zostaje policyjną wtyką w oddziałach białych suprematystów

Początkowo przełożeni Stallwortha patrzą ze zdziwieniem na podjęte przez niego działania. Z czasem policjantom udaje się zdobyć jednak nowe informacje dotyczące niebezpiecznych planów Ku Klux Klanu. Co ciekawe Lee postanowił przyjrzeć się również drugiej stronie medalu - organizacji Czarne Pantery, które w pewnym momencie ideologicznie zaczęły się zbliżać do białych rasistów. Widzimy też, jak postać grana przez Drivera wciela się w członka Ku Klux Klanu, by przyłapać osoby z bractwa na gorącym uczynku. Całość mimo poważnego tonu, podana jest w humorystycznej otoczce. 

Amerykańską premierę „BlacKkKlansman” zaplanowano na 10 sierpnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.