Filmy z Adamem Sandlerem. "Super tata", "Od wesela do wesela", "Duże dzieci"

17.04.2019
Aktualizacja: 03.02.2020 15:14
Najlepsze filmy z Adamem Sandlerem|undefined Fot. : shutterstock.com

Adam Sandler jest popularnym aktorem komediowym, który zagrał w wielu filmach. Każdy z nas z pewnością kojarzy "Duże dzieci" czy "Wykiwać klawisza". Przygotowaliśmy listę najlepszych produkcji, w których wystąpił ten słynny komik.

Jednym amerykańskim zjawiskiem, który nie do końca przyjął się w Polsce, jest specyficzny humor i wygłupy, których godnym reprezentantem jest Adam Sandler. Niektórzy uważają, że gra aktorska komika to nieporozumienie. Są jednak ludzie, którzy doceniają jego talent, śmieją się z jego żartów, zachowania czy mimiki.

Wszystko zaczęło się od roli w filmie "Billy Maddison", w którym Adam Sandler zagrał tytułową rolę. W 1998 roku mężczyzna uzyskał tytuł magistra sztuk pięknych na Uniwersytecie Nowojorskim. Jednak prawdziwą popularność przyniosła aktorowi rola Robbiego Harta w "Od wesela do wesela". Od tego momentu Adam Sandler zaczął grywać w filmach komediowych i od czasu do czasu w dramatach.

Top 17: Najlepsze filmy z Adamem Sandlerem

Przeczytaj także

Na początku kariery Adam Sandler grał w produkcjach, które nie dostawały pozytywnych ocen. Jednak po "Od wesela do wesela" i innych wysoko ocenionych dziełach, krytycy uznali aktora za szalenie utalentowanego. Przedstawiamy 17 najlepszych filmów z Adamem Sandlerem.

1. "Farciarz Gilmore" reż. D. Dugan (1996)

Happy GIlmore próbuje dostać się do drużyny hokejowej. Jednak każdego roku odrzucają jego aplikację. Pewnego dnia mężczyzna dowiaduje się, że dom jego babci idzie pod młotek. Mężczyzna zastanawia się, jak zdobyć pieniądze i wylicytować posiadłość staruszki. Podczas wyprowadzki zakłada się z tragarzami, kto dalej odbije piłeczkę golfową. Gilmore wygrywa i wpada na pomysł, że potrzebne środki wygra w turnieju golfowym.

2. "Od wesela do wesela" reż. F. Coraci (1998)

Robbie Hart to piosenkarz amator, który grywa na przyjęciach weselnych. Kiedy sam postanawia się ożenić, wszystko kończy się tragicznie. Narzeczona rezygnuje z małżeństwa tuż przed ceremonią. Mężczyzna postanawia rzucić śpiew, a pocieszenia szuka w towarzystwie kelnerki, Julii.

3. "Super tata" reż. D. Dugan (1999)

Nieodpowiedzialny trzydziestolatek musi zaopiekować się małym chłopcem, Julianem. Okazuje się, że to syn współlokatora, który wyleciał do Azji. Mężczyzna postanawia wziąć pod swoje skrzydła dziecko. Sonny chce udowodnić swojej dziewczynie, że jest dojrzały i udaje ojca Juliana.

4. "Mr. Deeds - milioner z przypadku" reż. S. Brill (2002)

Longfellow Deeds jest mieszkańcem małego miasteczka, który pewnego dnia dowiaduje się, że jest spadkobiercą fortuny po zmarłym wuju. Mężczyzna przenosi się do Nowego Jorku i zarządza medialną korporacją. Deeds poznaje piękną dziennikarkę, w której się zakochuje.

5. "Dwóch gniewnych ludzi" reż. P. Segal (2003)

Adam Sandler i Jack Nicholson w filmie o demonicznym terapeucie, który uprzykrza życie swojemu pacjentowi. Na początku Sandler próbował przekonać Eddiego Murphy'ego do roli lekarza. Pod uwagę brano także Roberta De Niro, Dustina Hoffmana i Billa Murray'a.

6. "Trudne słówka" reż. J. L. Brooks (2004)

Film, który nie należy do "głupkowatych" komedii. Tea Leoni, Adam Sandler, Paz Vega i Cloris Leachman w produkcji, który wzrusza i bawi. Meksykanka, Flor przeprowadza się ze swoją córką do Los Angeles. Kobieta rozpoczyna pracę jako gosposia w domu zamożnych ludzi.

7. "50 pierwszych randek" reż. P. Segal (2004)

Adam Sandler w komedii romantycznej zagrał kobieciarza, który w końcu zakochuje się w pięknej dziewczynie, Lucy. Niestety przed rokiem kobieta uległa wypadkowi, w wyniku którego doznała urazy głowy i nie jest w stanie zapamiętać nowych zdarzeń.

8. "Wykiwać klawisza" reż. P. Segal (2005)

Paul Crewe był gwiazdą amerykańskiego futbolu. Trafia do więzienia, którego naczelnik jest fanem sportu i ma drużynę, która jest złożona ze strażników. Zadaniem Crewe jest stworzenie grupy z osadzonych, którzy zagrają mecz przeciwko "klawiszom".

9. "Klik: I robisz, co chcesz" reż. F. Coraci (2006)

Michael Newman jest architektem, który większość czasu spędza w pracy. Mężczyzna stara się o awans dzięki któremu będzie mógł poświęcić więcej uwagi swojej żonie i dzieciom. Pewnego dnia wybiera się do sklepu, a sprzedawca proponuje mu pilot, który ma odmienić jego życie.

10. "Państwo młodzi: Chuck i Larry" reż. D. Dugan (2007)

Larry samotnie wychowuje dwójkę dzieci, dla których chce otrzymać pomoc socjalną. Jego najlepszy przyjaciel, Chuck, ma dług wobec Larry'ego. Podczas jednej z akcji, mężczyzna uratował mu życie. Samotny ojciec wpisuje nazwisko przyjaciela jako współmałżonka.

11. "Zabić wspomnienia" reż. M. Binder (2007)

Dramat z Adamem Sandlerem. Aktor wcielił się w Charliego Finemana, mężczyznę, który stracił rodzinę podczas zamachu na WTC. Pewnego dnia przypadkiem wpada na niego przyjaciel z okresu studiów, Alan Johnson, który pomaga mu przejść okres żałoby.

12. "Opowieści na dobranoc" reż. A. Shankman (2008)

Pracownik hotelu, Skeeter, wieczorami sprawuje opiekę nad siostrzeńcami. Mężczyzna opowiada dzieciom różne historie na dobranoc, żeby je uspokoić. Niebawem okaże się, że to, co wymyśla, powoli zaczyna stawać się prawdą.

13. "Nie zadzieraj z fryzjerem" reż. D. Dugan (2009)

Zohan jest izraelskim komandosem, który pozoruje swoją śmierć. Wszystko dlatego, że mężczyzna chce zerwać ze swoją profesją i poświęcić się marzeniom. Zohan chce zostać fryzjerem. Z czasem okazuje się, że odcięcie się od przeszłości wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać.

14. "Duże dzieci" reż. D. Dugan (2010)

Piątka przyjaciół z dzieciństwa postanawia współnie spędzić wakacje. Razem ze swoimi rodzinami przyjeżdżają do domku nad jeziorem i wspominają dawne czasy. Ojcowie starają się przekonać dzieci do formy zabaw z dawnych lat.

15. "Jack i Jill" reż. D. Dugan (2011)

Do Jacka przyjeżdża zwariowana siostra bliźniaczka, która wprowadza niemały chaos w życiu domowników. Zdjęcia do filmu realizowano w Los Angeles i na statku pasażerskim Allure of the Seas. W filmie wystąpili Adam Sandler, Katie Holmes i Al Pacino.

16. "Żona na niby" reż. D. Dugan (2011)

Danny Maccabee spotyka kobietę swoich marzeń, której wicska drobne kłamstwo. Żeby je zakamuflować, prosi swoją asystentkę, żeby udawała jego żonę, z którą wkrótce ma się rozwieść. W końcu wszyscy wyjeżdżają na Hawaje.

17. "Rodzinne rewolucje" reż. F. Coraci (2014)

Jim i Lauren to samotni rodzice, którzy umawiają się na randkę. Nic nie idzie po ich myśli, a po spotkaniu marzą tylko o tym, żeby już nigdy się nie spotkać. Każde z nich postanawia wyjechać na wakacje razem ze swoimi dziećmi. W końcu okazuje się, że i on i ona będą na siebie skazani w trakcie tygodniowego wypoczynku w afrykańskim kurorcie.

Adam Sandler najczęściej gra w komediach, ale na swoim koncie ma także role w filmach dramatycznych. Aktor okazuje się wszechstronny i utalentowany. Które tytuły powinny znaleźć się jeszcze na naszej liście?

Zobacz także: >>TOP 40: Najlepsze komedie wszech czasów<<

 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.