Agnieszka Holland i twórcy "Kung Fu Pandy" stworzą serial o Napoleonie

Sergiusz Kurczuk
16.01.2019 13:55
Agnieszka Holland i Kung Fu Panda|undefined Fot. Damian KLAMKA/East News, materiały promocyjne

Według najnowszych informacji Agnieszka Holland, Ethan Reiff i Cyrus Voris ("Kung Fu Panda") mają zamiar powołać do życia serial o francuskim przywódcy. Przedstawią swój pomysł podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

Czy niedługo zobaczymy serial o Napoleonie Bonaparte? Autorami pomysłu produkcji opowiadającą o cesarzu FrancuzówAgnieszka Holland oraz twórcy serii "Kung Fu Panda" Ethan Reiff i Cyrus Voris. Filmowcy postanowili zaprezentować go stacjom telewizyjnym podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie 2019.

Agnieszka Holland i twórcy Kung Fu Pandy opowiedzą o Napoleonie

Według portalu Deadline filmowcy chcą połączyć siły i wspólnie udać się na targi Co-Pro Series 2019 organizowanego w ramach Berlinale. Zamierzają zaoferować największym stacjom telewizyjnym pomysł na serial historyczny, skupiający się na francuskim przywódcy oraz jego kulcie, który rezonuje do dziś i wpływa na współczesnych polityków. Co-Pro Series 2019  odbędzie się w dniach 12-13 lutego 2019 roku. Targi pozwalają producentom, dyrektorom programowym, dystrybutorom i innym osobom związanym z produkcją telewizyjną spotkać się z pomysłodawcami nowych seriali. Będzie to piąta edycja wydarzenia.

Agnieszka Holland ma w swoim dorobku reżyserię niejednej produkcji telewizyjnej. Najgłośniejsze z nich to "Prawo ulicy" oraz dwie produkcje Netfliksa - "House of Cards" oraz pierwsza polska produkcja platformy zatytułowana "1983". Ethan Reiff i Cyrus Voris powołali do życia scenariusz do filmu Dreamworks pod tytułem "Kung Fu Panda". Pracowali również przy filmie "Kuloodporny" oraz serialu "Uśpiona komórka". Czy pomysł na produkcję o Napoleonie zainteresuje któregoś z przedstawicieli stacji telewizyjnych? Przekonamy się za jakiś czas.

Agnieszka Holland z kolejną nagrodą na Berlinale

To nie jedyna informacja związana z Festiwalem Filmowym w Berlinie i Agnieszką Holland. Reżyserka ponownie znalazła się w gronie filmowców walczących o nagrodę Berlinale. Film "Pokot" w 2017 roku dostał Srebrnego Niedźwiedzia. Jej najnowszą produkcją pod tytułem "Mr. Jones" weźmie udział w Konkursie Głównym i zadebiutuje podczas 69. edycji wydarzenia. Czy produkcja ma szansę na Złotego Niedźwiedzia?

Mr. Jones Fot. foto: kadr z filmu Mr. Jones

Premiera nowego filmu Holland odbędzie się podczas festiwalu. "Mr. Jones" został oparty na prawdziwej historii dziennikarza "Western Mail" Garetha Jonesa. Mężczyzna w 1933 roku udaje się do ZSRR, by przeprowadzić wywiad z Józefem Stalinem. Do spotkania nie dochodzi, kiedy Jones dowiaduje się o Wielkim Głodzie na Ukrainie. Widzi na własne oczy tragedię kilku milionów osób, które umarły z głodu. W roli głównej zobaczymy Jamesa Nortona. W filmie wystąpili również Vanessa Kirby, Peter Sarsgaard, Michalinę Olszańską, Beatę Poźniak, Krzysztofa Pieczyńskiego i Patrycję Volny.

Berlinale 2019 rozpocznie się 7 lutego. Festiwal zakończy się dziesięć dni później. Przewodniczą jurorów wybierających laureatów nagród wydarzenia została Juliette Binoche.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.