Aktorki i aktorzy, których najczęściej wyszukiwano w Google w 2017 roku

Natalia Hluzow
13.12.2017 14:29
Aktorki i aktorzy, których najczęściej wyszukiwano w Google w 2017 roku Fot. kadry z wideo

Google ujawniło listę aktorów i aktorek, których imiona i nazwiska najczęściej wpisywano w wyszukiwarkę w kończącym się roku.

Jak co roku, Google odkrywa karty i pokazuje, jakie słowa były najczęściej wpisywane w wyszukiwarkę przez ostatnie 12 miesięcy. Zestawienia przygotowywane przez tę korporację można traktować jako wyznacznik w kwestii całego Internetu, gdyż Google jest dziś absolutnym monopolistą na rynku wyszukiwarek. Z Google korzysta dziś znacząca większość świata.

Wśród różnych zestawień przygotowanych przez Google znalazło się też takie, które ukazuje, jacy aktorzy budzili największą ciekawość internautów, która z kolei prowadziła do wyszukiwania informacji na ich temat. Wyniki, poza kilkoma wyjątkami, nie są szczególnie zaskakujące, co prezentujemy poniżej:

10. Tommy Wiseau

Tommy Wiseau Fot. foto: kadr z wideo

Aktor, producent, reżyser i przedsiębiorca, o którym niewiele wiadomo, mimo, że co najmniej od kilku miesięcy jest na ustach wszystkich. Ta tajemnicza postać zyskała światową sławę za sprawą reżyserowanego przez Jamesa Franco filmu „The Disaster Artist”, który jest poświęcony właśnie osobie Wiseau i jego wyjątkowemu dziełu „The Room”. Ludzie wciąż zastanawiają się, kim właściwie jest ten człowiek, skąd się wziął, ile ma lat i dlaczego wydał na świat coś takiego jak „The Room”, dlatego nie dziwi fakt, że znalazł się w tym zestawieniu.

9. Maia Campbell

Maia Campbell Fot. foto: kadr z wideo

Jej nazwisko w tym zestawieniu może dziwić wielu, gdyż Maia Campbell nie jest popularna od kilkunastu lat. W latach 90. była znana przede wszystkim z serialu „In The House”, natomiast w 2017 roku „zasłynęła” ze swojego „występu” przed przemysłową kamerą na stacji benzynowej, gdzie błagała o narkotyki w samej bieliźnie. Filmik stał się viralem, po obejrzeniu którego wiele osób chciało się dowiedzieć, kim właściwie jest Maia Campbell.

8.  Tom Holland

tom holland Fot. foto: kadr z wideo

Tutaj wyjaśnienie jest oczywiste. Tom Holland w 2017 roku zaprezentował się w reboocie „Spider-Mana” jako tytułowa postać. Zadebiutował w tej roli już w 2016 roku za sprawą „Wojny bohaterów”, co sprawiło, że w ubiegłym roku jego nazwisko również często wpisywano w wyszukiwarkę. Tegoroczny „sukces” zawdzięcza wspomnianemu filmowi „Spider-Man: Homecoming”.

7. Millie Bobby Brown

Millie Bobby Brown Fot. foto: kadr z wideo

Młoda aktorka wyszukiwana z podobnych względów, co Tom Holland. Pojawiła się w „Stranger Things” już w 2016 roku i już wtedy ludzie próbowali dociec, kim jest ta łysa dziewczynka z serialu o dzieciakach z lat 80. W tym roku włosy Jedenastki odrosły, serial zdobył gigantyczną popularność, a Millie Bobby Brown stała się prawdziwą gwiazdą.

6. Bill Skarsgård

Bill Skarsgard Fot. foto: kadr z wideo

Kolejny młody aktor, który miał szansę zabłysnąć w tym roku. I choć niewiele osób kojarzy jego twarz, jego uśmiech znają wszyscy. Skarsgård wcielił się bowiem w diabolicznego Pennywise’a w remake’u „To” z 2017 roku, który stał się fenomenem na światową skalę i zarobił więcej niż jakikolwiek horror w historii. Większość internautów chciała zapewne zobaczyć, jak wygląda naprawdę.

5. Meryl Streep

Meryl Streep Fot. foto: kadr z wideo

Tę panią spokojnie można nazwać najsłynniejszą żyjącą aktorką na świecie, może więc dziwić, że znalazła się na liście najczęściej wyszukiwanych nazwisk. Nie chodzi jednak o to, że komuś nieznana jest postać Meryl Streep, a raczej o jej dotyczącą prezydentury Trumpa przemowę podczas Złotych Globów 2017, którą była tak często opisywana w mediach, że każdy chciał jej wysłuchać osobiście.

4. Louis C.K.

Louis CK Fot. foto: kadr z wideo

Znany w kręgach miłośników stand-upu komik i gwiazda serialu „Louie” w 2017 roku okrył się złą sławą, kiedy na fali skandalu w Hollywood kilka kobiet oskarżyło go o molestowanie seksualne. I właśnie to sprawiło, że również osoby niebędące miłośnikami stand-upu chciały dowiedzieć się, kim jest kolejny człowiek oskarżony o molestowanie.

3. Gal Gadot

gal gadot Fot. foto: kadr z wideo

Modelka i aktorka, która w 2017 roku olśniła cały świat jako Wonder Woman. Z nieznanej nikomu aktoreczki, Gal Gadot nagle stała się gwiazdą światowego formatu. Nie dziwi więc, że internauci chcieli ją bliżej poznać.

2. Kevin Spacey

kevin spacey Fot. foto: kadr z wideo

Kolejny bohater afery związanej z molestowaniem w Hollywood, który na całym skandalu ucierpiał chyba najbardziej. W związku z tym jego sprawa wzbudziła najwięcej kontrowersji i wywołała największe oburzenie fanów kina i telewizji, a co za tym idzie – spowodowała częste wpisywanie nazwiska Spacey’a w wyszukiwarkę.

1. Meghan Markle

Meghan Markle Fot. foto: kadr z wideo

Część osób może kojarzyć tę aktorkę z serialu „Suits”, jednak nie jest to powód, dla którego internauci wpisywali jej imię i nazwisko w Google. Meghan Markle jest bowiem obecnie znana przede wszystkim z bycia narzeczoną księcia Harry’ego. Jak widać, czasy się zmieniają, ale zainteresowanie losami rodziny królewskiej nie gaśnie i wciąż wyprzedza wszystkie inne dziedziny.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.