Aktorski "Król Lew" nie trafił jeszcze do kin, a już bije rekordy. Został drugim najlepiej sprzedającym się filmem 2019 roku

26.06.2019 11:10
kadr z filmu Król Lew|undefined Fot. kadr z filmu Król Lew

Ruszyła przedsprzedaż biletów na nową wersję "Króla Lwa". Okazało się, że zainteresowanie filmem spowodowało, że już stał się już drugim najlepiej sprzedającym się filmem 2019 roku.

Rok 2019 to finansowy sukces Disneya. W pierwszej połowie roku rekordy box office pobił film "Avengers: Endgame", który niemal zdetronizował "Avatara" z podium najlepiej zarabiających filmów wszech czasów. W drugiej połowie podobny wynik może uzyskać nowa wersja "Króla Lwa". Chociaż do premiery pozostało jeszcze kilka tygodni, dochód ze sprzedaży biletów już uplasował ten tytuł na drugim miejscu najlepiej zarabiających filmów ostatnich 12 miesięcy.

"Król Lew" - drugi najlepiej sprzedający się film 2019 roku

Na całym świecie ruszyła przedsprzedaż biletów na aktorską wersję "Króla Lwa'. Widzowie od razu wykorzystali okazję, by wybrać się do kin w dniu premiery i bilety dosłownie zniknęły w bardzo krótkim czasie. W Stanach Zjednoczonych ich dystrybucją zajmują się serwisy Fandango i Atom Tickets. Oba portale donoszą, że "Król Lew" sprzedał się prawie tak dobrze, jak dotychczasowy faworyt 2019 roku - "Avengers: Edngame". Redaktor Fandango Erik Davis zamieścił na Twitterze post na ten temat.

STAŁO SIĘ: "Król Lew" już poczuł miłość box office. Nie tylko został najlepiej sprzedającą się adaptacją Disneya w ciągu pierwszych 24 godzin w przedsprzedaży, ale również drugim najlepiej sprzedającym się filmem TEGO ROKU w ciągu pierwszych 24 godzin, zostając w tyle tylko za "Avengers: Endgame".

Te wyniki potwierdzają to, co było do przewidzenia. W końcu "Król Lew" jest jednym z najpopularniejszych animacji Disneya. Trudno się więc dziwić, że produkcja w reżyserii Jona Favreau cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Czy aktorska wersja animacji pokona 4. część "Avengers" i "Avatara"? Przekonamy się za kilka tygodni.

Przeczytaj także

"Król Lew" - kiedy premiera?

Film trafi do kin już 19 lipca 2019 roku. Do premiery został mniej niż miesiąc. W oryginalnej wersji dźwiękowej wystapili Donald Glover, Seth Rogen, Chiwetel Ejiofor, Alfre Woodard, Billy Eichner, John Kani, John Oliver, Florence Kasumba, Eric André, Keegan-Michael Key, JD McCrary, Shahadi Wright Joseph, Beyoncé Knowles-Carter oraz powracający do roli Mufasy James Earl Jones.

Zobacz też: Nie tylko "Król Lew" - lista wszystkich aktorskich remake'ów klasycznych bajek Disneya

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.