„Alien: Covenant” i „The Predator” z datami premier

Robert Skowronski
29.02.2016 13:53
„Alien: Covenant” i „The Predator” z datami premier Fot. kadr z filmu

Morderczy kosmici ogłosili daty swojego ataku na wielkie ekrany. Wiemy kiedy możemy się spodziewać premier „Alien: Covenant” i „The Predator”.

W przypadku pierwszej z wymienionych produkcji studio 20th Century Fox przesunęło dystrybucję filmu o dwa miesiące wcześniej. Początkowo kolejny obraz Ridleya Scotta miał nam pokazać kosmiczny horror 6 października 2017 roku, jednak dzieło ujrzy światło dzienne już 4 sierpnia 2017.

Rywal Obcego zaprezentuje się nam nieco później. Jeszcze w 2014 roku ogłoszono, że powstanie kolejna odsłona „Predatora”, z którym w pierwszej części walczył Arnold Schwarzenegger. „The Predator”, bo taki jest roboczy tytuł obrazu o galaktycznym łowcy, pojawi się na srebrnym ekranie 2 marca 2018 roku.

O pierwszym z dzieł wiemy, że będzie pomostem łączącym „Prometeusza” z oryginalnym „Obcym” z 1979 roku. W sumie mają powstać aż trzy poprzedzające pierwowzór części. Ridley Scott znalazł już aktorkę, którą obsadzi w jednej z głównych ról. W Daniels wcieli się Katherine Waterston. Na tym jednak nie koniec plejady gwiazd, która dołączy do obsady, gdyż Billy Crudup negocjuje rolę w „Alien: Covenant”. Zobaczymy także Jussie Smollett, Amy Seimetz, Carmen Ejogo, Demiana Bichira i Callie Hernandez.

Historia w nowej odsłonie ma skupić się na załodze statku kolonizacyjnego Covenant. Wybiera się ona na planetę położoną na drugim końcu galaktyki, odkrywając jednak po drodze niezbadany raj. Jak to w takich przypadkach bywa, ostatecznie miejsce to okazuje się skrywać wiele niebezpieczeństw, a jego jedynym mieszkańcem jest syntetyczny David grany przez Michaela Fassbendera - ostatni pozostały przy życiu po nieudanej misji Prometeusza.

Zdjęcia do „Alien: Covenant” ruszą w marcu 2016 roku i będą trwać przez 16 tygodni. Obraz ma otrzymać kategorię wiekową R i jak zapewnia sam Ridley Scott:

Będzie jeszcze bardziej brutalny i przerażający niż oryginalny „Obcy” z 1979 roku. Bohaterowie odwiedzą planetę, z której przybyli Inżynierowie. Spotkają tam stworzoną przez nich bestię. Po co to zrobili? Wydaje się bio-mechaniczna, przypomina broń. Film wyjaśni tę kwestię.

Scenariusz do „The Predator” został napisany przez Freda Dekkera i Shane'a Blacka, który jest też reżyserem dzieła. Nie wiadomo zbyt wiele o tym filmie, kilka informacji wyjawił jedynie producent John Davis:

Sposób pisania i perspektywa są niezwykle świeże. Dostaniecie coś, czego się nie spodziewacie. Stwierdzicie, że to najbardziej rozrywkowy sposób na wymyślenie od nowa serii filmowej.

Wiemy też, że będzie to zupełnie nowa historia, nie zaś remake oryginalnego dzieła. Udostępniony został także plakat filmu „The Predator”:

the-predator-poster-600x600 Fot. foto: materiały prasowe

Czekacie na „The Predator” i „Alien: Covenant”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.