Amazon stworzy „Władcę Pierścieni”. Serial poruszy wątki pominięte w filmach

Sergiusz Kurczuk
14.11.2017 09:44
Amazon stworzy „Władcę Pierścieni”. Serial poruszy wątki pominięte w filmach Fot. kadr z filmu Władca Pierścieni: Powrót króla

To już pewne. Serwis Amazon nabył prawa do telewizyjnej ekranizacji „Władcy Pierścieni”. Serial będzie pokazywał to, czego Peter Jackson nie zdołał umieścić w swojej trylogii. 

Postacie z najsłynniejszej serii książek J. R. R. Tolkiena niebawem przeniosą się z kinowego ekranu na ekran telewizorów. Na początku listopada 2017 roku informowaliśmy, że kilka serwisów VOD i stacji telewizyjnych walczy o prawa do ekranizacji „Władcy Pierścieni”. Z walki odpadali kolejni konkurenci i w końcu serial zobaczymy dzięki Amazonowi. Platforma już potwierdziła, że produkcja będzie posiadała wiele sezonów, a w planach są również spin-offy. Adaptacja telewizyjna opowie nowe historie, które dzieją się przed wydarzeniami rozgrywającymi się w „Drużynie Pierścienia”. Ma w pewnym sensie stanowić uzupełnienie pierwszej części filmu Petera Jacksona. 

Sharon Tal Yguado, nowa dyrektor programowa Amazona wypowiedziała się na temat przyszłego serialu serwisu. 

„Władca Pierścieni” to kulturowy fenomen, który porwał wyobraźnię pokoleń fanów literatury i dużego ekranu. Jesteśmy zaszczyceni, że będziemy mogli pracować z Tolien Estate nad Trust, HarperCollins oraz New Line nad tą ekscytującą koprodukcją telewizyjną. Jesteśmy poruszeni zabraniem fanów „Władcy Pierścieni” na nową niesamowitą podróż po Śródziemiu.

Amazon wydał na prawa do „Władcy Pierścieni” sporą sumkę. Wielu ekspertów widzi w tym kroku chęć zdetronizowania HBO, jako platformy z najpopularniejszym serialem fantasy. Co prawda „Gra o tron” powoli się kończy, ale szefowie stacji zaplanowali szereg spin-offów. Filmy Jacksona zarobiły ponad 6 miliardów dolarów oraz zostały docenione wieloma nagrodami, więc Amazon ma dużą szansę na sukces komercyjny. 

Na razie nie wiadomo kto stworzy serial, kto w nim zagra, ani kiedy odbędzie się premiera pierwszego odcinka. Dla wszystkich fanów filmów Jacksona najważniejsze jest jednak to, że serial nie będzie remakiem, tylko dopełnieniem tego, co widzieliśmy w kinie. Czy to oznacza, że niedługo zobaczymy Toma Bombadila?

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.