Amerykańska Akademia Filmowa zaprosiła kolejnych 819 członków. W tym ekipę „Bożego Ciała”

01.07.2020 11:21
Amerykańska Akademia Filmowa zaprosiła kolejnych 819 członków. W tym ekipę „Bożego Ciała” Fot. . MARK RALSTON/AFP/East News

Amerykańska Akademia Filmowa, czyli gremium odpowiedzialne za przyznawanie nominacji do Oscarów, wysłało zaproszenia do 819 nowych członków, których zaprasza do swojej organizacji. Zaproszenie otrzymała także część ekipy polskiego filmu „Boże Ciało”.

Amerykańska Akademia Filmowa co roku zaprasza w swoje progi nowych członków. Są to osoby, które były nominowane w ostatnim okresie, a także osoby, które z różnych względów zasłużyły się na rzecz rozwoju kinematografii. 

W tym roku zaproszenie wysłano aż do 819 nowych członków. Zaproszenie można odrzucić, ale z informacji podanych przez Akademię, większość osób zgadza się zostać członkami słynnej organizacji. W tym roku zaproszono 75 osób nominowanych do Oscara oraz 15 zwycięzców oraz pięciu nagrodzonych Nagrodami Scientific and Techical Awards Akademii.

Przeczytaj także

Ekipa „Bożego Ciała” zaproszona do Amerykańskiej Akademii Filmowej

Wśród zaproszonych znajdują się członkowie ekipy „Bożego Ciała” – polskiego filmu, który otrzymał nominację w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Choć produkcja Jana Komasy przegrała ostatecznie z południowokoreańskim filmem „Parasite”, nagrodzonym także za Najlepszy Film, widać że zrobiła ogromne wrażenie na dotychczasowych członkach Akademii.

Zaproszenie do zostania członkiem Akademii, otrzymali:

  • reżyser Jan Komasa
  • scenarzysta Mateusz Pacewicz
  • kostiumografka Dorota Roqueplo
  • montażysta Przemysław Chruścielewski
  • reżyserka obsady Magdalena Szwarcbart
Przeczytaj także

Długofalowy plan Akademii

Amerykańska Akademia Filmowa w 2016 roku postawiła sobie za cel zwiększenie różnorodności członków swojego gremium, decydując się zapraszać coraz więcej przedstawicieli różnych mniejszości i odmiennych narodowości, w celu lepszego odzwierciedlenia różnorodności świata, w jakim żyjemy. W ramach tej misji, chwalą się, że w tym roku zaproszono 45% kobiet, 36% przestawicieli mniejszości etnicznych, a także 49% gości zagranicznych z 68 państw świata.

„Akademia jest zaszczycona mogąc gościć tych uznanych współtowarzyszy podróży w świecie filmu. Zawsze zapraszaliśmy nadzwyczajnych twórców, których talent odzwierciedlał bogatą różnorodnośći światowego środowiska filmowego. W tym roku bardziej niż zwykle” – możemy przeczytać w specjalnym komunikacie na stronie Akademii.

Przeczytaj także

Pozostali zaproszeni

Lista zaproszonych jest naprawdę długa i składa się na nią 819 nazwisk w 18 kategoriach: od aktorów, scenarzystów i reżyserów, do osób odpowiedzialnych za casting, efektów specjalnych.

Wśród tegorocznych gości znaleźli się (m.in): reżyser Robert Eggers, reżyser Ladj Ly, reżyserka Lulu Want, aktorka Florence Pugh, aktorka Akwafina, aktorka Ana de Armas, operator Todd Banhazl, czy ekipa filmu „Parasite”, z Choi Woo-Shik, Jang Hye-Jin, Jo Yeo-Jeong, Lee Jung-Eun i Park So-Dam na czele.

Pełną listę możemy znaleźć na oficjalnej stronie Akademii.

Przeczytaj także

Czytaj także: Amerykańskie gwiazdy w polskim filmie. Pełny zwiastun „Doliny Bogów” Lecha Majewskiego.

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.