Andrzej Sapkowski o Geralcie: Nie obchodzi mnie, co stanie się dalej z moim bohaterem

05.11.2019 10:15
Andrzej Sapkowski|undefined Fot. . Leszek Kotarba/East News

Andrzej Sapkowski, twórca sagi o przygodach Wiedźmina, wypowiedział się na temat losów bohatera, Geralta.

Sapkowskiego spokojnie można zaliczyć do jednego z najpopularniejszych autorów w naszym kraju. Powieści, które opowiadały o przygodach Geralta z Rivii, zostały przetłumaczone na masę języków i przyniosły popularność pisarzowi. Na podstawie jego dzieł powstał serial, a także gry komputerowe. Najnowszym dziełem będzie produkcja, która zadebiutuje na Netfliksie jeszcze w 2019 roku.

Andrzej Sapkowski o Geralcie: Nie obchodzi mnie, co stanie się dalej z moim bohaterem

W rozmowie z włoskim dziennikarzem autor "Wiedźmina" powiedział, że nie obchodzi go już, co wydarzy się z Geraltem:

Nie obchodzi mnie, co się stanie z moim bohaterem na ekranie czy w innych utworach. Nawet jeśli wiadomo, że to ciągle moja postać. Co do sporu z CD Projekt - mogę tylko powiedzieć, że cała ta sprawa wymknęła mi się spod kontroli, przerosła mnie. Mogę też dodać, że na tym etapie kariery pieniądze już nic dla mnie znaczą.

Przeczytaj także

Spór CD Projekt z Andrzejem Sapkowskim rozpoczął się wtedy, kiedy gra odniosła sukces. Okazało się, że autor sprzedał prawa do postaci za ok. 35 tysięcy złotych, a gdy gra zyskała popularność pisarz upomniał się o 60 milionów złotych rekompensaty. Na Sapkowskiego wylała się fala krytyki, a zdania ludzi były podzielone. Niektórzy twierdzili, że twórcy postaci Geralta należą się te pieniądze. Inni uważali, że dostał już swoją wypłatę.

Przeczytaj także

Czy Andrzeja Sapkowskiego naprawdę nie obchodzą losy bohatera, którego powołał do życia? Okazuje się, że nie do końca. Producentka najnowszego serialu dla Netfliksa wyjawiła, że autor pojawił się na planie zdjęciowym i wzruszył się. Podobno pisarz był bardzo podekscytowany. Premiera "Wiedźmina" na popularnej platformie odbędzie się 20 grudnia 2019 roku.

Zobacz także: Andrzej Sapkowski o serialu "Wiedźmin" i Henrym Cavillu w roli Geralta: Ma moją aprobatę

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.