Andrzej Seweryn również potrafi rapować. Jego utwór w ramach #Hot16Challenge2 zachwycił Internautów

12.05.2020 18:09
Andrzej Seweryn również potrafi rapować. Jego utwór w ramach #Hot16Challenge2 zachwycił Internautów Fot. . PIOTR KAMIONKA/REPORTER

W ostatnich dniach temat wyzwania #Hot16Challenge2 nie schodzi z ust Internautów. Zapoczątkowana przez środowisko hip-hopowe, zabawa już dawno przeszła także do innych grup. Teraz swój utwór zaprezentowała aktor Andrzej Seweryn.

Andrzej Seweryn to polski aktor teatralny i filmowy, urodzony w 1946 roku w niemieckim Helibronn. Wielokrotnie nagradzany na polskich i światowych festiwalach filmowych, w tym w Berlinie, Locarno, czy Gdyni.

Jego rola jako Zdzisława Beksińskiego w filmie „Ostatnia rodzina” Jana P. Matuszyńskiego już zapisała się złotymi zgłoskami w historii filmu polskiego. Dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie.

Przeczytaj także

Andrzej Seweryn raperem – zobacz nagranie

Andrzej Seweryn szturmem dołączył właśnie do #Hot16Challenge2, drugiej edycji rapowego wyzwania, w której chodzi o zbiórkę pieniędzy dla lekarzy oraz placówki szpitalnej w walce z pandemią koronawirusa.

W zabawie chodzi o to, aby nagrać „16 gorących wersów” rapu i wpłacić pieniądze na rzecz specjalnej zbiórki na stronie SiePomaga.pl. Seweryn zaskoczył słuchaczy, dlatego że jego wersja zawiera liczne odniesienia literackie, w tym do twórczości Cypriana Kamila Norwida, Juliusza Słowackiego, czy Anny Radziwiłł.

Przeczytaj także

Kto został nominowany?

Ważną częścią zabawy jest też dalsze rozprzestrzenianie wyzwania i zapraszanie do niego kolejnych artystów. Andrzej Seweryn nominował aż pięć osób: reżyserki Agnieszkę Holland i Monikę Strzępkę, aktorkę Maję Ostaszewską, dziennikarkę Monikę Olejnik, a także laureatkę nagrody Nobla w literatusze, Olgę Tokarczuk.

Ponad 500 utworów w ramach akcji

Jak podaje strona internetowa Hot16Challenge.network w ramach tegorocznej akcji wzięło udział już ponad 500 artystów, z różnych dziedzin świata kultury i polityki.

Przeczytaj także

Do najsławniejszych wykonawców na pewno należy zaliczyć: prezydenta Andrzeja Dudę, który zaskoczył wszystkich swoim nagraniem, raperzy Taco Hemingway i Quebonafide, Dawid Podsiadło, czy grupa Nagrobki, która nagrała utwór „Walcząc ostro z cieniem”, nawiązujący do refrenu piosenki prezydenta.

Czytaj także: To już oficjalne – tegoroczny festiwal w Cannes nie odbędzie się. Nawet w Internecie.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.