Andy Serkis nie potrafił wyjść z roli Golluma i godzinami chodził na czterech łapach po podłodze

09.03.2021 13:49
Andy Serkis nie potrafił wyjść z roli Golluma i godzinami chodził na czterech łapach po podłodze Fot. New Line/Everett Collection/East News

Andy Serkis opowiedział niedawno, jak bardzo potrafił się wczuć w rolę Golluma podczas pracy przy "Władcy Pierścieni". 

Andy Serkis bardzo wczuwał się w rolę Golluma

Aktor zasłynął 20 lat temu swoim genialnym występem jako Gollum w trylogii "Władca Pierścieni" od Petera Jacksona, a dekadę później powrócił do roli w filmie "Hobbit: Niezwykła podróż". Wygląda na to, że Serkis był bardzo "metodyczny" w swojej pracy.

Polecamy

Aktor niedawno udzielił wywiadu The Guardianowi, w którym zdradził, że potrafił wcielać się w Golluma nawet wtedy, gdy wokół niego nie było kamer. Brzmi to absurdalnie, ale my wierzymy: 

Zwykle chodziłem na wszystkich 4 kończynach podczas pracy przy "Władcy Pierścieni". Spędziłem naprawdę mnóstwo czasu na to, by się przygotować do tej roli. Potrafiłem chodzić na wszystkich 4 łapach dosłownie godzinami, a kiedy spotykałem innych ludzi, to udawałem, że czegoś szukam na ziemi. Chyba mogę powiedzieć, że wczułem się w rolę i próbowałem być metodyczny.

Polecamy

Aktor wyjaśnił też, że jest wdzięczny, że sława dotknęła go, kiedy był już mężczyzną w średnim wieku. Stwierdził, że inaczej nie dałby sobie rady:

Nie sądzę, żebym mógł poradzić sobie ze sławą, która dotknęła mnie po "Władcy Pierścieni". Miałem wtedy prawie 40 lat i jestem szczęśliwy, że świat mnie poznał dopiero wtedy. To było niezwykłe. Zobaczyłem tyle świata, poznałem tyle niezwykłych osób i mam doświadczenia, które nadal działają na moje codzienne życie. Nigdy się ich nie pozbędę!

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Stephen Colbert organizuje specjalne wydarzenia charytatywne z członkami obsady "Władcy Pierścieni". Przychody zostaną przekazane na rzecz kin, które mają problemy finansowe z powodu pandemii.

Potwierdzono udział Serkisa, a także Elijah'a Wooda, Seana Astina, Cate Blanchett, Orlando Blooma, Billy'ego Boyda, Petera Jacksona, Iana McKellena, Dominika Monaghana, Viggo Mortensena oraz Liv Tyler.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.