Andy Serkis wyreżyseruje nową adaptację „Folwarku zwierzęcego” dla Netfliksa

Sergiusz Kurczuk
02.08.2018 09:57
Andy Serkis wyreżyseruje nową adaptację „Folwarku zwierzęcego” dla Netfliksa Fot. kadr z filmu Folwark zwierzęcy (1999)

Netflix postanowił wziąć się za klasykę George'a Orwella i niebawem powstania nowa adaptacja powieści „Folwark zwierzęcy”. Reżyserem filmu będzie Andy Serkis.

Serwis Netflix postanowił stworzyć nową filmową wersję „Folwarku zwierzęcego”. Słynna powieść George'a Orwella zostanie przeniesiona na język filmu za sprawą reżyserii Andy'ego Serkisa. Serkis znany z serii „Władca Pierścieni”, „Gwiezdne Wojny” czy nowej wersji „Planety małp” stworzył niedawno adaptację inne znanej książki. Chodzi o „Księgę dżungli” Rudyarda Kiplinga. Film na jej postawie zatytułowany po prostu „Mowgli” miał pojawić się w kinach jesienią 2018 roku, ale został wykupiony przez Netflix i zadebiutuje na platformie w roku 2019. Najwidoczniej szefom serwisu tak spodobał się, film Serkisa, że z miejsca postanowili powierzyć mu pieczę nad kolejną produkcją. 

Netflix stworzy „Folwark zwierzęcy”

Jak donosi The Hollywood Reporter, Serkis został reżyserem „Folwarku zwierzęcego” nie tylko z powodu „Mowgliego”. Aktor wyrażał chęć stworzenia nowej wersji powieści Orwella od roku 2012. Film wyprodukuje studio Serkisa The Imaginarium oraz firma Matta Reevesa 6th & Idaho. Filmowcy pracowali już wspólnie przy „Ewolucji planety małp” oraz „Wojnie o planetę małp”. Znając zamiłowanie Serkisa do technologii motion capture, nowy „Folwark zwierzęcy” zapewne również będzie wykorzystywał ten rodzaj efektów specjalnych. Główni bohaterowie będą prawdopodobnie  animowani komputerowo jak w przypadku zwierzaków z „Mowgliego”. Nie wykluczone, że Serkis, który jest przede wszystkim aktorem, wcieli się w jedną z głównych postaci. 

„Folwark zwierzęcy” został wydany w roku 1945. Powieść została stworzona jako alegoria stalinizmu, ale jest uniwersalna, bo można ją odnieść do każdego ustroju totalitarnego. Opowiada o zwierzętach hodowlanych, które postanawiają przeciwstawić się wykorzystującym ich gospodarzom. Rozpoczynają rewolucję i wyganiają rolników z farmy. Piękna idea o wolności wkrótce zostaje wypaczona przez żądnego władzy knura Napoelona, który wkrótce zaczyna coraz bardziej przypominać dawnych oprawców. 

Do tej pory powstały dwie filmowe wersje „Folwarku zwierzęcego”. Animacja z 1954 roku, w której zmieniono zakończenie z oryginału i film z 1999 roku, gdzie użyto prawdziwych zwierząt. Na razie nie wiadomo, kto będzie odpowiedzialny za scenariusz „Folwarku zwierzęcego” Netfliksa. Nie podano też daty premiery filmu. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.