Netflix zaprezentował zwiastun „Anihilacji” - nowego thrillera sci-fi z Natalie Portman i Oscarem Isaakiem

Natalia Hluzow
22.02.2018 17:13
Anihilacja Natalie Portman i Oscar Isaac |undefined Fot. materiały prasowe Netflix

„Anihilacja” to nowa produkcja Netfliksa z gwiazdorską obsadą, zrealizowana przez Alexa Garlanda, twórcę „Ex Machiny”, na podstawie bestsellerowej trylogii Jeffa VanderMeera pt. „Southern Reach”. Serwis ogłosił właśnie datę premiery filmu i zaprezentował pierwszy zwiastun.

Netflix rozwija się w zawrotnym tempie nie tylko jako platforma streamingowa, ale także jako producent filmów i seriali. Odcinkowe produkcje Netfliksa już od kilku sezonów osiągają szczyty popularności, jednak ostatnio serwis staje się też znaczącym graczem na rynku filmów pełnometrażowych. „Mudbound” z 2017 roku zdobył aż cztery nominacje do Oscara, w tym za najlepsze zdjęcia zrealizowane przez Rachel Morrison, pierwszą kobietę w historii, która będzie walczyć o nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii zdjęcia. Swój film dla Netfliksa z Robertem De Niro i Alem Pacino w rolach głównych realizuje właśnie Martin Scorsese. A już w marcu 2018 premierę będzie miał thriller sci-fi, w którym wystąpili Natalie Portman i Oscar Isaac

Anihilacja plakat Fot. foto: materiały prasowe Netflix

„Anihilacja” - oficjalny zwiastun

Film Alexa Garlanda jest ekranizacją bestsellerowej trylogii Jeffa VanderMeera pod tytułem „Southern Reach”. Jego główną bohaterką jest Lena, biolożka i była żołnierka, która po dziwnym zniknięciu swojego męża wyrusza w niebezpieczną misję, by rozwikłać tajemnicę jego zaginięcia. Wraz z kilkoma innymi członkiniami ekspedycji udaje się w głąb Strefy X - niebezpiecznego i tajemniczego rejonu amerykańskiego wybrzeża. Kobiety odkrywają tam przedziwne krajobrazy i spotykają zmutowane stworzenia, które z jednej strony okazują się fascynujące, lecz z drugiej - zagrażają ich życiu i zdrowiu psychicznemu.

Pierwszy zwiastun produkcji prezentuje się naprawdę imponująco, zarówno pod względem aktorskim, jak i realizacyjnym. 

„Anihilacja” - kiedy premiera?

Widzowie w niektórych krajach mogą oglądać najnowszą produkcję z Natalie Portman w kinach już od 22 lutego 2018. W Polsce „Anihilacja” będzie miała swoją premierę tylko na Netfliksie 12 marca 2018 roku. 

Anihilacja Fot. foto: materiały prasowe Netflix

Twórcą scenariusza i reżyserem filmu jest Alex Garland, który wcześniej zrealizował m.in. intrygującą „Ex-Machinę”. W obsadzie, prócz Natalie Portman i Oscara Isaaka, występują: Jennifer Jason Leigh, Tessa Thompson, Gina Rodriguez oraz Tuva Novotny.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.