W "Annabelle wraca do domu" pojawia się prawdziwa Annabelle! Twórcy złożyli hołd oryginalnej lalce

Katarzyna Leszczyńska
26.06.2019 14:17
Lalka Annabelle w filmie Fot. YouTube/Warner Bros Polska

"Annabelle" to jeden z najbardziej przerażających horrorów ostatnich lat. Już niedługo w kinach pojawi się "Annabelle wraca do domu". Twórcy filmu postanowili oddać hołd prawdziwej lalce.

Lalki porcelanowe budzą postrach wśród wielu ludzi. Nie da się ukryć, że niektóre bywają naprawdę przerażające. Nic więc dziwnego, że twórcy horrorów chętnie wykorzystują porcelanowe lalki do swoich historii. Tak też jest z producentami filmu "Annabelle". Stworzyli oni mrożącą krew w żyłach opowieść na prawdziwej historii rodziny Warrenów. W filmie lalka jest... porcelanowa. Okazuje się, że w rzeczywistości było zupełnie inaczej.

Zobacz także: Prawdziwa córka Warrenów wyznała, że nadal boi się Annabelle. Zobacz nową zapowiedź 3. części horroru

"Annabelle wraca do domu": Twórcy pokazali prawdziwą lalkę [uwaga spoiler]

Historia Annabelle powraca na ekrany kin. "Annabelle wraca do domu" już 12 lipca pojawi się w Polsce. Okazuje się, że twórcy postanowili oddać w niej hołd oryginalnej laleczce.

Przeczytaj także

W pewnym momencie filmu jesteśmy świadkami sceny, w której Judy Warren (McKenna Grace) ogląda w telewizji teleturniej. W pewnym momencie ogłoszony zostaje zwycięzca, który w nagrodę otrzymuje lalkę Raggedy Ann. I nie ma w tym przypadku.

Raggedy Ann to właśnie lalka, która w rzeczywistości została opętana. Jest to klasyczna szmacianka o rudych włosach. Wygląda niepozornie i jest znacznie mniejsza od tej, którą zaprezentowali nam twórcy filmu. 

Prawdziwa Annabelle znajduje się obecnie w szklanej gablocie Muzeum Okultystycznego Warrenów w Monroe w stanie Connecticut. Myślicie, że horror byłby aż tak straszny, gdyby twórcy postanowili wykorzystać prawdziwą "demoniczną lalkę"? 

Zobacz także: Horrory 2019: Najlepsze filmy. Co warto obejrzeć? [ranking]

 

Katarzyna Leszczyńska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.