Anthony Hopkins jako papież w nowym filmie Netfliksa

24.07.2019 13:32
Milczenie owiec|undefined Fot. kadr z filmu Milczenie owiec

Netflix zapowiedział najnowszy film Fernando Meirellesa pod tytułem "Dwóch papieży". W tytułowe role wcielą się Anthony Hopkins i Jonathan Pryce.

Już niedługo na platformę Netflix trafi film oparty na faktach, opowiadający o dwóch papieżach - Benedykcie XVI i Franciszku. Twórcy produkcji wybrali odtwórców tytułowych ról. W Josepha Ratzingera wcieli się Anthony Hopkins. Jego następcę zagra natomiast Jonathan Pryce. W sieci zadebiutowało pierwsze zdjęcie, przedstawiające bohaterów filmu "Dwóch papieży".

"Dwóch papieży" - Anthony Hopkins i Jonathan Pryce jako papieże

Twórcą nadchodzącego tytułu są nominowani do Oscarów reżyser "Miasta Boga" Fernando Meirelles i scenarzysta Anthony McCarten. Filmowcy przeniosą na ekran opowieść odsłaniającą kulisy najbardziej dramatycznego dojścia do władzy ostatnich dwóch tysięcy lat. Chodzi o zrezygnowanie Josepha Ratzingera z roli przewodnika Kościoła Katolickiego i wybraniu na jego miejsce kardynała Jorge Mario Bergoglio.

Dwóch papieży Fot. foto: materiały prasowe/Netflix

Netflix zaprezentował oficjalny opis fabuły "Dwóch papieży".

W 2012 roku kardynał Bergoglio (Jonathan Pryce), głęboko zawiedziony kierunkiem, w którym zmierza Kościół Katolicki, prosi papieża Benedykta (Anthony Hopkins), aby pozwolił mu przejść na emeryturę. Zamiast tego nękany wątpliwościami i stojący w obliczu skandalu Benedykt wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Watykanu, aby wyjawić mu tajemnicę, która wstrząśnie podstawami kościoła.

Na tle toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem i poczucia winy z przebaczeniem, te dwie skrajnie różniące się postacie będą musiały stawić czoła przeszłości i znaleźć wspólny język. To wszystko, aby zapewnić przetrwanie kościoła i nie stracić zaufania milionów wyznawców.

Anthony'ego Hopkinsa nie trzeba nikomu przedstawiać. Na razie nie zdradzono informacji na temat pozostałych członków obsady filmu. Jego najsłynniejszą rolą jest postać Hannibala Lectera w serii filmów opartych na prozie Thomasa Harrisa. Występował już w filmach inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami - między innymi "Człowieku słoniu", czy biografii "Picasso - twórca i niszczyciel". Ostatnio wystąpił jako Odyn - ojciec Thora w filmach Marvel Studios.

Jonathan Pryce jest cenionym brytyjskim aktorem, który wystąpił między innymi w filmie o Jamesie Bondzie "Jutro nie umiera nigdy", seriach "Piraci z Karaibów" czy "G.I. Joe". Jego najpopularniejsza postać, to rola Wielkiego Wróbla w serialu "Gra o tron". Wielbiciele aktora od dawna uważali, że nadaje się idealnie do roli papieża Franciszka, ponieważ do złudzenia go przypomina.

Przeczytaj także

"Dwóch papieży" - kiedy premiera na Netflix?

Na razie nie zdradzono, kiedy "Dwóch papieży" trafi do bazy Netfliksa. Osoby zainteresowane tym nietypowym tytułem będą musiały uzbroić się w cierpliwość.

Zobacz też: Karol Wojtyła: Totus Tuus. Gra o młodym papieżu w stylu erotycznej mangi

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.