Arnold Schwarzenegger: Powstanie nowy film o Conanie

Robert Skowronski
27.01.2016 14:55
|north Fot. East News

Plany na film jednak nie upadły, tak przynajmniej przekonuje aktor i były gubernator stanu Kalifornia.

Zmienić ma się tylko tytuł z „The Legend of Conan” na „Conan the Conqueror”. To mogli usłyszeć fani Schwarzeneggera, którzy udali się na spotkanie z nim w Edynburgu. Poruszanych było wiele wątków w tym też powrót do roli mocarnego wojownika, którą Arnie po raz pierwszy zaprezentował na ekranie w 1982 roku w „Conanie Barbarzyńcy” Johna Miliusa. Aktor zdradził kilka informacji dotyczących tego projektu:

Bohater zasiada na tronie od wielu lat, a nawet dekad, aż nagle, przychodzi czas, że ktoś chce go obalić. Ta historia zostanie opowiedziana i film powstanie. Scenariusz został już napisany i szukamy tylko reżysera wraz z Chrisem Morganem, producentem. Spotykamy się z różnymi twórcami. Zainteresowanie jest duże, wielu z nich to fani Conana, ale my nie chcemy działać w pośpiechu. Posiadamy świetny scenariusz i obecnie potrzebujemy do niego odpowiedniego reżysera.

Arnold Schwarzenegger nie należy już do młodzieniaszków, a kreacja Conana wymaga sprawności fizycznej, tężyzny i muskulatury. Aktor nie boi się jednak o to, że jego ciało może nie być już w stanie udźwignąć roli i scen kaskaderskich:    

Jedną z zalet codziennego treningu, jazdy na rowerze czy wysiłku, jest to, że wiek nie jest tak bardzo rejestrowany przez ciało. Kiedy pozostaje się w formie odwraca się bieg zegara. Czuję się świetnie, a w kilku ostatnich filmach sam odegrałem sceny kaskaderskie. Odwaliłem całą fizyczną pracę i mam jeszcze zapas energii. Jestem przekonany, że podołam Conanowi, jeździe konnej, walkom na miecze i innym pojedynkom.

Zdaje się, że aktor nas nie oszukuje, gdyż nawet podczas wizyty w Edynburgu nie zapomniał o konieczności ruchu i udał się na przejażdżkę rowerem:

Udokumentowano to również na filmie:

Ujawniono wcześniej chęć stworzenia cyklu filmów i seriali rozgrywających się w uniwersum Conana wymyślonym przez Roberta E. Howarda. Autor stworzył postać wojownika na początku lat 30. XX wieku, która następnie pojawiała się na kartach książek, komiksów, jak i oczywiście dzieł X Muzy. Arnold Schwarzenegger w umięśnionego Cymeryjczyka wcielał się dwukrotnie - w „Conanie Barbarzyńcy” i „Conanie Niszczycielu”. Udział aktora w kolejnym „Terminatorze” raczej nie dojdzie do skutku, ale jak widać już udało mu się znaleźć alternatywę.

Czekacie na „Conan the Conqueror”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.