Arnold Schwarzenegger nie chce, żebyś jadł mięso

Robert Skowronski
24.06.2016 13:31
Arnold Schwarzenegger nie chce, żebyś jadł mięso Fot. kadr z wideo

Robert Burneika postukałby się w głowię, o ile oczywiście pozwoliłaby mu na to objętość bicepsa. O co chodzi z nietypowym apelem Arnolda Schwarzeneggera i Jamesa Camerona?

Żeby była siła i pompa potrzebne jest białko dostarczane organizmowi między innymi przez spożywanie drobiu. Dlaczego zatem Mr. Universe z lat 60. i były kulturysta w jednej osobie miałby nawoływać do odpuszczenia sobie podobnych składników i wykluczenia ich z diety?

Wszystko ma związek z kampanią, w którą zaangażował się aktor oraz James Cameron. Panowie spotkali się ponownie przed kamerą, aby po latach od nakręcenia „Terminatora 2” przekonać ludzi do zmienienia nawyków żywieniowych w słusznej sprawy. Twórcy przekonują, że jedzenie mięsa w sposób rzeczywisty wpływa na degradację środowiska.

Cameron i Schwarzenegger powołali się na decyzję chińskiego Ministerstwa Zdrowia. W Państwie Środka ogłoszono plan, którego celem jest zmniejszenie o połowę ilości zjadanego przez mieszkańców mięsa. Te działania mają doprowadzić do obniżenia emisji gazów cieplarnianych o 1 miliard ton do 2030 roku. Wszystko dzięki redukcji hodowli zwierząt, które odpowiadają za 14,5% globalnej emisji gazów cieplarnianych. Przy okazji ma się poprawić stan zdrowie Chińczyków - tamtejsze społeczeństwo coraz częściej zaczyna cierpieć na otyłość.

Jak Arnold Schwarzenegger, bożyszcze nie tylko fanów kina akcji, ale też kulturystyki, argumentuje potrzebę zrezygnowania z tego, wydawać by się mogło, podstawowego dla wielu składnika diety?

Jeżeli mówią wam, że jedzenie mięsa sprawi, że będziecie silniejsi, to nie kupujcie tego. Lekarze często mi powtarzali, żebym pozbył się ze swojej diety mięsa. Zacząłem to wprowadzać w życie i muszę przyznać, że czuję się świetnie.

Całej kampanii przyświeca hasło: „Mniej mięsa, mniej gorąca, więcej życia”. Wyznaje je także James Cameron:

Pierwsze co możecie zrobić, to po prostu przestać jeść mięso albo przynajmniej ograniczyć jego spożycie. Nie jest ono zdrowe dla waszego ciała, ani dla środowiska. Musimy uszanować to co teraz robią Chiny, czyli redukcję przyjmowania przez nich mięsa o 50%. Mają pozycję lidera, a przy międzynarodowej współpracy rozwiążemy globalny problem. Na świat trzeba spojrzeć jako na jedną całość - wszyscy w tym uczestniczymy.

Zobaczcie wypowiedzi filmowców w ramach kampanii wspieranej przez organizację WildAid:

James Cameron w życiu prywatnym czynnie wspiera działania dotyczące ekologii. Jego aktywizm w tej sprawie objawił nam się m.in. poprzez film „Avatar”, którego powstają nowe części. Znane są już miejsca, w których kręcone będą kolejne odsłony. Na plan zdjęciowy wybrano Nową Zelandię. W dziele ponownie pojawią się Sam Worthington i Zoe Saldana, aby raz jeszcze wcielić się w Jake'a Sully'ego oraz Neytiri.

Powiecie mięsu „Hasta la vista”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.