Artysta zmienił słynne horrory w okładki komiksów

Kamil Dachnij
19.07.2017 15:05
Artysta zmienił słynne horrory w okładki komiksów Fot. materiały prasowe

W lepszym świecie prócz standardowych pozycji ze Spider-Manem czy Batmanem mielibyśmy także komiksy z Michaelem Myersem oraz Jasonem Voorheesem. 

Za sprawą szalenie wielkich produkcji Hollywoodzkich o superbohaterach, komiksy znowu cieszą się ogromną popularnością. Jednak ich zasięg nie ogranicza się tylko do Hulków, Iron Manów czy tym podobnych postaci, ale wkracza m.in. do świata horroru. W 2017 roku swoje tytuły mają otrzymać Dyniogłowy oraz Elvira, bohaterzy kultowych, ale raczej marginalnych filmów z lat 80.  

Rzecz jasna w przeciągu ostatnich dekad powstała już cała masa komiksów opartych na „Predatorze” czy „Obcym”, ale wciąż nie wykorzystano wielu potencjalnych pomysłów na przeniesienie słynnych franczyz kina grozy do świata historii rysunkowych. Pewną rekompensatą mogą być prace artysty Cory’ego Hollidaya, który wręcz do perfekcji opanował technikę reprodukcji okładek komiksowych w stylu vintage. Narysował m.in. takie serie jak „Krzyk”, „Halloween” (w tym powszechnie krytykowaną 3. część cyklu), „Stranger Things”, „Piątek trzynastego” i „Koszmar z ulicy Wiązów”. Stworzył też niezwykle ciekawe crossovery w stylu „Avengersów” horroru, gdzie Leatherface z „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną” pojawia się obok laleczki Chuchy oraz Jasona Vorheese’a.

Jeżeli podobają się Wam powyższe retro okładki, to jest jeszcze szansa nabyć je w sklepie Vile Consumption.  

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.