Ash Ketchum po 20 latach został mistrzem Pokemon. Czy to oznacza koniec anime?

16.09.2019 10:34
|undefined Fot. kadr z serialu "Pokemon: Sun & Moon"/The Pokemon Company

Kilkadziesiąt lat temu poznaliśmy pewnego 10-letniego chłopaka o imieniu Ash Ketchum. Dzieciak w trakcie swojej kariery specjalnie nie urósł, ale nauczył się tego i owego. Po ponad 1000 odcinków młodzieniec z Alabastii w końcu osiągnął swój cel i został mistrzem Pokemon.

Ash Ketchum nareszcie spełnił swoje marzenie i został nowym mistrzem Pokemon. Po ponad tysiącu odcinków, setkach walk, dziesiątkach zdobytych odznak i uczestnictwie w 7 różnych konferencjach w 7 różnych regionach, dzieciak z Alabastii nareszcie może o sobie powiedzieć "mistrz". W ostatnim odcinku "Pokemon: Sun and Moon - Ultra Legends" (tak brzmi oficjalny tytuł nowego sezonu) Ketchum pokonał trenera Gladiona i odebrał puchar mistrza.  

Pokemon - Ash został mistrzem!

Na Twitterze sukces Asha był celebrowany przez setki tysięcy osób, a hasła "Ash" i "Pokemon League" były trendujące. Wielu fanów grających tylko w Pokemon GO, czy główne odsłony serii na konsole Nintendo było zadziwionych obrotem spraw. Ci, którzy na bieżąco śledzili przygody młodzieniaszka z Alabastii wiedzieli natomiast, że Ash już kilka raz był bliski wygranej - jego ostatnia przygoda z ligą Pokemon skończyła się wicemistrzostwem regionu Kalos.

Przeczytaj także

Tym razem chłopak i jego Pokemony dotrwały do końca, a Ash może się cieszyć z wygranej (na YouTubie znajdziecie sporo nagrań z tego odcinka, ale są szybko usuwane przez The Pokemon Company):

Miejmy nadzieję, że twórcy nie wymyślą jakiegoś dziwnego zwrotu akcji, przez który Ash straci swój tytuł. Niedawno zapowiedzieli, że w 2020 roku pojawi się kolejna odsłona serii, która zabierze widzów na podróż do Kanto, Johto i nowego regionu Galar. Wielu fanów zaczęło się zastanawiać, czy oznacza to, że podróż Asha dobiegła końca i nareszcie otrzymamy nowego protagonistę serii.

Na razie wygląda na to, że jest to prawdopodobny scenariusz. Ash osiągnął swój cel, którym było zostanie mistrzem Pokemon, a jego 20-letnia podróż może nareszcie dobiec końca. Wszystkiego dowiemy się na przestrzeni kilku najbliższych miesięcy, gdy końca dobiegnie obecny sezon anime "Pokemon", a twórcy zdradzą więcej szczegółów na temat nowej serii będącej adaptacją "Pokemon Sword & Shield". 

Zobacz także: Pokemon Sword i Pokemon Shield. Legendarne pokemony i data premiery

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.