„Assassin’s Creed” pokazany zza kulis

Michał Tomaszkiewicz
14.06.2016 14:41
„Assassin’s Creed” pokazany zza kulis Fot. kadr z wideo

E3 – święto graczy komputerowych – przyniosło gratkę także dla miłośników kina. Udostępniono nowe fragmenty „Assassin’s Creed” oraz pokazano kulisy jego kręcenia. Zdecydowanie poprawiła się też muzyka przygrywająca w tle.

Pierwszy zwiastun filmu powstającego na podstawie gry o takim samym tytule został pokazany 12 maja 2016 roku i spotkał się z ciepłym przyjęciem (zapowiedziano już powstanie drugiej części obrazu) – jeśli już narzekano, to na dobór ścieżki dźwiękowej.

foto: zrzut ekranu Fot. foto: zrzut ekranu

Twórcy filmu najwyraźniej wzięli sobie głosy fanów do serca, gdyż nowy materiał nie tylko pozwala wejść nieco głębiej w okoliczności przedstawionego świata i zobaczyć, jak wyglądało kręcenie obrazu zza kulis, ale także łagodniej traktuje uszy oglądającego, stawiając na bardziej ograną, ale mniej dekoncentrującą muzykę.

O realiach świata przedstawionego można dowiedzieć się wprost od odtwórcy głównej roli, Michaela Fassbendera, który w jednym zdaniu tłumaczy powód konfliktu rozgrywanego od setek lat pomiędzy skrytobójcami a Templariuszami.

Historia okazała się być wielkim hitem wśród graczy – seria „Assasin’s Creed”, obecna na rynku w 2007 roku, doczekała się 9 kontynuacji na kilku platformach sprzętowych. Reżyser Justin Kurzel ma jednak nadzieję przyciągnąć do kin nie tylko fanów gry dzięki wielowymiarowości przedstawianej historii.

Myślę, że „Assasin's Creed” ma naprawdę głębokie podstawy i przesłanie - mówi o cofaniu się do przeszłych czasów i odkrywaniu relacji, jakie ma się ze swoimi przodkami.

Kurzel nie ukrywa jednak, że obraz kierowany jest głównie do miłośników kina akcji.

Chciałem, żeby to był nieziemska jazda.

Filmowcy obiecywali, że nie będą przesadnie korzystać z zielonego ekranu i jeśli wierzyć materiałom zza kulis, udało im się danego słowa dotrzymać. Charakterystyczne dla serii „Assasin’s Creed” sceny rozgrywające się na dachach kręcone były w plenerach przez kaskaderów. „Skok wiary” został już raczej wygenerowany komputerowo ;)

Polska premiera filmu odbędzie się 6 stycznia 2017 roku. Obraz wyreżyserował Justin Kurzel, występują Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson oraz Michael Williams.

Czy zwiastun zachęcił Was do obejrzenia „Assasin’s Creed”?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.