"Asymetria" Konrada Niewolskiego doczekała się nowych plakatów. Tego nie da się odzobaczyć!

09.11.2020 10:47
Asymetria - plakat filmu |undefined Fot. materiały promocyjne/Konrad Niewolski

"Asymetria" Konrada Niewolskiego to długo wyczekiwana kontynuacja "Symetrii". Reżyser zaprezentował nowe plakaty do filmu. Przy nich afisze do produkcji Patryka Vegi wyglądają jak dzieła sztuki.

Film "Symetria" z 2003 roku był głośnym wydarzeniem w polskiej kinematografii. Borys Szyc został zauważony jako aktor, a Konradowi Niewolskiemu wróżono przyszłość w Hollywood. Niestety reżyser nie osiągnął zapowiadanego sukcesu. Po prawie dekadzie przerwy powraca jednak ze swego rodzaju kontynuacją "Symetrii" - filmem "Asymetria". Nowe plakaty tej produkcji nie wróżą nic dobrego...

"Asymetria" - Konrad Niewolski pokazał nowe plakaty filmu. Są paskudne

Kilka lat temu Patryk Vega rozpoczął swoją ekspansję polskiej kinematografii. Powiodło mu się i raz za razem odnosił sukces kasowy, mimo  że opinie krytyków i części widzów nie były przychylne. Wygląda na to, że Konrad Niewolski postanowił pójść podobną drogą.

Przeczytaj także

Po latach przerwy od reżyserii Niewolski powrócił na plan z filmem "Asymetria", który jest promowany, jako kontynuacja "Symetrii". Produkcja jeszcze nie zadebiutowała, a już budzi sporo kontrowersji. Głównie przez zmianę dystrybucyjną twórców. Niewolski uznał, że "tylko świnie siedzą w maskach w kinie" i przeniósł debiut "Asymetrii" z multipleksów na platformę VOD.

Przeczytaj także

Kilka dni przed premierą filmu o "Asymetrii" znowu zrobiło się głośno z powodu serii plakatów, które reżyser zamieścił na swoim Facebooku. Myśleliście, że graficzne zapowiedzi filmów Vegi powodują, że trzeba zażyć "oczu kąpieli"? No to się grubo pomyliliście. Zresztą oceńcie sami.

Chociaż na Facebooku Niewolskiego nie ma krytycznych komentarzy pod plakatami, grafiki stały się obiektem drwin wielu stron poświęconych kinu.

Nie trudno oprzeć się wrażeniu, że plakaty przygotowywał ktoś albo słabo obeznany z kunsztem tworzenia tego typu materiałów promocyjnych, albo ktoś, komu niewystarczająco dobrze zapłacono. Istnieje też inna możliwość. Być może plakaty "Asymetrii" są celowo wykonane tak mizernie, żeby o filmie mówiono. Jedno jest pewne. Spełniają swoją funkcję, bo zdecydowanie wyróżniają się na tle innych grafik tego rodzaju. Może w tym szaleństwie jest więc metoda?

Przeczytaj także

"Asymetria" - kiedy premiera?

Niewolski jak obiecał, tak zrobił. "Asymetria" będzie dostępna jedynie w usłudze Pay Per View w nowym serwisie VOD o nazwie 22Bit.tv. Na razie nie wiadomo, ile będzie wynosiła cena za seans. Film będzie można oglądać od 13 listopada 2020 roku. Na oficjalnej stronie internetowej filmu można wykupić prywatny seans kinowy produkcji.

Przeczytaj także

W roli głównej zobaczymy Mikołaja Roznerskiego. W pozostałych rolach wystąpili między innymi Marek Molak, Grażyna Szapołowska, Andrzej Andrzejewski,  Jan Frycz, Mateusz Nędza, Paulina Szostak, Dariusz Biskupski, Popek, Oliwia Hołozubiec, Michał Włodarczyk, Mateusz Murański oraz Mirosław Dąbrowski.

Przeczytaj także

 

Zobacz też: "Pętla" Patryka Vegi z lepszym wynikiem otwarcia niż jego poprzedni film. Ile osób obejrzało produkcję?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.