Atak na Sanctum Sanctorum, planeta Vormir i bitwa o Wakandę na concept artach z „Avengers: Infinity War”

Sergiusz Kurczuk
11.06.2018 13:36
Avengers: Infinity War|undefined Fot. kadr z filmu Avengers: Infinity War

Sean Hargreaves zaprezentował szkice koncepcyjne do filmu „Avengers: Infinity War”. 

„Avengers: Infinity War” to jedna z najbardziej dochodowych produkcji Marvel Studios. Film braci Russo wciągnął miliony widzów na całym świecie nie tylko za sprawą zapierającej dech w piersiach fabuły, obecnością prawie wszystkich superbohaterów MCU na jednym ekranie oraz doborową obsadą. Ważnym elementem każdego blockbustera jest również warstwa wizualna. Zanim powołano do życia niesamowite światy, sztab artystów stworzył wiele je szkiców przedstawiających. Jednym z tych twórców jest Sean Hargreaves. Na stronie internetowej Hargreavesa pojawiło się mnóstwo concept artów z „Infinity War”.

„Avengers: Infinity War” - concept arty do filmu

Do tej pory nie pojawiły się jeszcze żadne szkice koncepcyjne do 3. części „Avengers”. Jest więc prawdziwa gratka dla fanów filmu. W portfolio Hargreavesa znalazło się ponad 20 rysunków przedstawiających lokacje, postacie i pojazdy znane z ostatniej produkcji Marvel Studios.

Widzimy między innymi przybycie sługów Thanosa do Nowego Jorku w celu odebrania Doktorowi Strange'owi Kamienia Czasu oraz pojazd Black Order, który zawisł nad Wielkim Jabłkiem. Są również plenery w Wakandzie, a co za tym idzie uciekający przed maszynami Black Order Kapitan Ameryka, kosmici znani jako Outriders, pojazdy wakandczyków oraz Vision walczący z Corvusem Glaivem. Nie zabrakło również Thanosa. Szalony Tytan został ukazany w pełnym rynsztunku. Widzimy też jak stoi na tle gęstego lasu, wpatrując się w dal, co przypomina ostatnie kadry z „Infinity War”. Pojawia się również mroczna planeta Vormir, na której duch Red Skulla strzegł Kamienia Duszy

Jak widać, niektóre szczegóły rysunków Hargreavesa różnią się od scen ukazanych w filmie, przede wszystkim, jeśli chodzi o kostium Steve'a Rogersa. Artyście udało się jednak uchwycić klimat, który wiernie przeniesiono na kinowy ekran. 

Na początku czerwca 2018 roku w sieci pojawiły się concept art prawdopodobnie pochodzący z „Avengers 4”. To jeden z nielicznych materiałów, który zdradza co nieco na temat fabuły filmu, który będzie miał swoją premierę w maju 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.