"Avengers: Endgame" - ciekawostki, które przegapiłeś w pierwszym zwiastunie filmu

Sergiusz Kurczuk
07.12.2018 15:25
Avengers: Endgame|undefined Fot. materiały promocyjne

Pierwszy zwiastun filmu "Avengers 4" nie mówi zbyt wiele na temat fabuły filmu, ale twórcy ukryli w nim wiele ciekawostek i Easter eggów. Czego można doszukać się w trailerze "Avengers: Endgame"?

Na ten moment czekali wszyscy fani MCU. W końcu po wielu miesiącach pojawił się pierwszy zwiastun 4. części "Avengers". Miłośnicy dynamicznych scen akcji mogą być rozczarowani, ponieważ tego typu zabiegów nie doświadczymy w tej zapowiedzi. Wszyscy bohaterowie są pogrążeni w żałobie po poległych towarzyszach broni i nie mogą otrząsnąć się z szoku po przegranej bitwie z Thanosem. Mimo wszystko w zwiastunie znalazło się wiele ciekawych fragmentów. Co twórcy ukryli w zapowiedzi "Avengers: Endgame"?

"Avengers 4" - Easter eggi i ciekawostki ukryte w zwiastunie filmu

Całe Marvel Cinematic Universe zostało zbudowane na wielu odniesieniach do komiksów Marvela, a kolejne filmy zostały ze sobą odpowiednio powiązane w taki sposób, by powstał rozległy i spójny świat. W zwiastunie "Avengers: Endgame" nie mogło zabraknąć tego typu nawiązań. Postanowiliśmy przeanalizować zwiastun filmu i wyciągnąć z niego najciekawsze elementy, które mogły umknąć uwadze widzów.

W pierwszym fragmencie widzimy Tony'ego Starka, któremu udało się uciec z planety Tytan. Iron Man nagrywa pożegnalną wiadomość do swojej ukochanej Pepper Potts. Być może informacja dotrze do kobiety, która postanowi wykorzystać strój Starka i jako Rescue uratuje Avengera. Poza tym w komiksach Iron Man przez jakiś czas był członkiem Strażników Galaktyki. Nie wykluczone więc, że na pokładzie znajduje się również Nebula, która pomoże Iron Manowi wrócić na Ziemię lub dotrzeć do miejsca, w którym Stark odbuduje swoją zbroję. Nie zapominajmy, że pierwszy strój bohatera powstał w jaskini i został stworzony z kupy śmieci. Mając do dyspozycji kosmiczną technologię, Iron Man może być potężniejszy niż kiedykolwiek do tej pory.

Następnie widzimy logo Marvel Studios, które po chwili zamienia się w popiół. To oczywiste odniesienie do finału "Infinity War", w którym Thanos pozbawił w podobny sposób życia połowy populacji wszechświata.

Kolejna scena rozgrywa się w miejscu, do którego po wygranej potyczce uciekł Thanos. Antagonista odwiesił swoją zbroję na drewnianej konstrukcji, tworząc z niej stracha na wróble. To cytat z ostatniego numeru komiksu "Infinity Gauntlet", w którym Szalony Tytan postanowił wieść życie rolnika i wykorzystał swój rynsztunek w taki sam sposób.

Kolejny fragment dzieje się w bazie Avengers. Pozostali przy życiu członkowie grupy nie mogą poradzić sobie z porażką i stratą przyjaciół. Kapitan Ameryka wróci do dawnego wizerunku, bo obetnie włosy i zgoli brodę. W przeciwieństwie do Black Widow. Bohaterka nadal będzie mieć blond włosy. Bruce Banner przegląda holograficzne wizerunki znanych superboahterów. Wśród nich pojawiają się Scott Lang, siostra Black Panthera Shuri oraz Peter Parker. Pod ich zdjęciami widnieje napis "Zaginiony". Co stało się z księżniczką Wakandy, która przeżyła atak Thanosa?

W kolejnych ujęciach pojawiają się Thor, Nebula (która prawdopodobnie znajduje się na tym samym statku, co Stark) oraz nowe wcielenie Hawkeye'a. O tym, że Clint Barton zmieni kostium i prawdopodobnie również pseudonim, było wiadomo od dawna, ale w końcu mamy okazję przyjrzeć się nowemu kostiumowi herosa. W komiksach Hawkeye został uznany za martwego i w tym czasie przyjął tożsamość zamaskowanego herosa znanego jako Ronin. Filmowy odpowiednik również ma na sobie strój inspirowany Dalekim Wschodem oraz broń białą charakterystyczną dla tego regionu.

Następny fragment prezentuje Black Widow i Kapitana Amerykę, który powrócił do stroju z filmu "Winter Soldier". Oznacza to, że Steve Rogers nie jest już postrzegany jako wróg USA. Heros patrzy na kompas, w którym w pierwszej części umieścił zdjęcie Peggy Carter. Natasha zapewnia go, że ich plan może się udać. Według jednej z teorii fanów Avengers cofną się w czasie. Czy to możliwe, że Steve wykorzysta temporalną technologię, nie tylko, by pokonać Thanosa, ale również, by pożegnać się ze swoją ukochaną?

Na samym końcu pojawia się Scott Lang lepiej znany jako Ant-Man. Do dość zaskakujące, ponieważ ostatni raz widzieliśmy go w filmie "Ant-Man i Wasp", kiedy utknął w Quantum Realm. Czy Scott odkryje jak wykorzystywać wymiar do podróżowania w czasie i przestrzeni? A może to jeden ze Skrulli podszywających się pod Avengera?

"Avengers 4"- kiedy premiera?

Na film będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. "Avengers: Endgame" trafi do polskich kin dopiero 25 kwietnia 2019 roku. Zanim zobaczymy konfrontację z Thanosem, poznamy losy Kapitan Marvel. Premiera pierwszej solowej produkcji o superbohaterce Marvela odbędzie się 8 marca 2019 roku. Natomiast 4 lipca tego samego roku zobaczymy nowe przygody Petera Parkera w filmie "Spider-Man: Far From Home". Według niepotwierdzonych doniesień pierwszy zwiastun produkcji ma zadebiutować 8 grudnia 2018 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.