"Avengers: Endgame" - fan znalazł niesamowite nawiązanie do pierwszego filmu Marvel Studios

07.10.2019 14:59
Iron Man|undefined Fot. kadr z filmu Iron Man

W "Avengers: Endgame" pojawiają się odwołania do wszystkich filmów Marvela. Jeden z fanów odkrył kolejny Easter egg, tym razem nawiązujący do "Iron Mana".

Film "Avengers: Endgame" to nie tylko zwieńczenie budowanej od ponad dekady większej historii, ale również podsumowanie dotychczasowych osiągnięć filmowych Marvel Studios. Z tego powodu w produkcji braci Russo pojawiło się mnóstwo nawiązań do wątków podjętych w każdym z filmów MCU. Okazuje się, że jeszcze nie wszystkie zostały odkryte. W jednej z ostatnich scen czwartej części "Avengers" pojawia się odniesienie do "Iron Mana" z 2008 roku.

"Avengers: Endgame" - odniesienie do "Iron Mana"

Produkcja opowiadająca o ostatecznym pojedynku z Thanosem trafiła na Blu-ray i DVD. Z tego powodu łowcy Easter eggów mają okazję prześledzić film klatka po klatce i kwestia po kwestii w poszukiwaniu smaczków dla bystrookich widzów. Jeden z nich odnalazł mały szczegół, który powinien zainteresować wszystkich fanów Iron Mana. Chodzi o odniesienie do dialogu z początku pierwszej produkcji Marvela.

Przeczytaj także

Pod koniec "Endgame" Iron Man (Robert Downey Jr.) postanawia poświęcić swoje życie, by podstępem wykraść Kamienie Nieskończoności i użyć ich przeciwko Szalonemu Tytanowi. Potęga klejnotów jest tak duża, że krótko po pstryknięciu palcami, Tony Stark umiera. Okazuje się, że zapowiedź tego smutnego fragmentu można znaleźć w "Iron Manie" w reżyserii Jona Favreau.

Przeczytaj także

Użytkownik Reddita o nicku WolverineKuzuri93 zauważył pewne powiązanie słów, które padły w pierwszej części przygód blaszanego Avengera z jego ostatnim aktem heroizmu. Chodzi o fragment, w którym uwięziony przez terrorystów Tony buduje wraz z profesorem Ho Yinsenem narzędzie ucieczki - zaawansowaną technologicznie zbroję bojową, która jest zasilana reaktorem łukowym - największym osiągnięciem Stark Industries. Reaktor podtrzymuje również przy życiu ranionego odłamkiem Starka. Naukowiec tłumaczy sceptycznemu miliarderowi, że umieszczone w klatce piersiowej urządzenie jest w stanie napędzać jego serce przez następne kilkaset lat. Stark dopowiada żartobliwie, że ta sama ilość energii starczy na 15 minut życia po czymś "dużym".

Reddit Fot. foto: print screen z Reddit

"Albo na coś NAPRAWDĘ dużego przez 15 sekund". Właśnie do mnie dotarło, w jaki sposób Tony nie tylko był w stanie założyć Rękawicę Nieskończoności, ale też pstryknąć palcami, unikając natychmiastowego obezwładnienia, jak miało to miejsce w przypadku Hulka. Jego rektor łukowy przyjął wybuch energii.

Jak widać, scena z "Iron Mana" potwierdziła dotychczasowe przypuszczenia fanów. Oznacza to, że scenarzyści "Endgame" - Christopher Markus i Stephen McFeely włożyli naprawdę wiele pracy w scenariusz, ponieważ prześwietlili dokładnie każdy film MCU i wpletli w swoją historię subtelne aluzje do poprzednich tytułów, jednocześnie nadając więcej sensu niepozornym zdaniom wypowiedzianym przez bohaterów.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Avengers: Endgame" - co się stało z ręką Hulka?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.