"Avengers: Endgame" i "Toy Story 4" mają bardzo podobne zakończenia

15.11.2019 13:31
Avengers: Endgame i Toy Story 4|undefined Fot. kadr z filmów Avengers: Endgame i Toy Story 4

Fani filmów dostrzegli niezwykłe podobieństwa w zakończeniu dwóch hitów Disneya - "Avengers: Endgame" i "Toy Story 4". O które sceny z filmów chodzi?

W 2019 roku zadebiutowały dwa wielkie hity Disneya. Mowa o "Avengers: Endgame" i "Toy Story 4" - tytułach, które nie tylko zarobiły ogromne ilości pieniędzy, ale również były zakończeniem pewnych epok. Finały obu tytułów poruszyły widzów, wyciskając im łzy z oczu. Okazuje się, że końcówki tych produkcji są do siebie niezwykle podobne. 

"Avengers: Endgame" i "Toy Story 4" - co łączy oba filmy?

Zarówno czwarta część "Avengers", jak i kolejne przygody zabawek z "Toy Story" to zwieńczenia większych historii, towarzyszących widzom od wielu lat. W przypadku obu tytułów wierni fani musieli pożegnać się z ulubionymi bohaterami. Jeśli jednak bliżej przyjrzymy się ostatnim scenom z filmów, możemy dostrzec naprawdę uderzające podobieństwa. Fani filmów wpadli na pomysł zestawienia ze sobą kilku kadrów, żeby unaocznić paralelizm hitów Disneya.

Reddit Fot. foto: print screen z Reddit

Jak widać, na załączonym obrazku bardzo podobne do siebie są całe ujęcia pochodzące z "Endgame" i "Toy Story 4". To jednak nie wszystkie zbieżności, bo do wspólnego mianownika można sprowadzić również przesłanie płynące z wątków obu produkcji.

Przeczytaj także

W obu przypadkach pojawia się pożegnanie z wiernym druhem. W przypadku filmu Marvela chodzi o Bucky'ego i Kapitana Amerykę. W "Toy Story" pożegnalny uścisk wymienili Chudy i Buzz Astral. Ważnym momentem produkcji jest również przekazanie spuścizny. Steve Rogers zdecydował się oddać tarczę Kapitana Ameryki Falconowi - swojemu drogiemu przyjacielowi. Natomiast Chudy przekazał gwiazdę szeryfa kowbojce Jessie. Co ciekawe spadkobiercami symboli definiujących obu bohaterów były postacie, które zadebiutowały w sequelach serii.

Przeczytaj także

Trzecim wątkiem jest powrót do dawnej ukochanej, która przebywa w innym miejscu, niż pozostałe postacie. W przypadku Kapitana Ameryki Peggy Carter znajduje się w latach 50., Pasterka Bo Peep jest z kolei zagubioną zabawką i nie należy już do świata, którym funkcjonują pozostali bohaterowie "Toy Story". Zarówno Cap, jak i Chody muszą pożegnać się ze swoimi przyjaciółmi i wrócić tam, gdzie należą. Obaj są reliktem przeszłości i powierzają swoje dziedzictwo nowszym postaciom, lepiej rozumiejącym otaczającą ich rzeczywistość.

Przeczytaj także

Czy "Toy Story 4" jest w takim razie plagiatem "Endgame"? Nic z tych rzeczy. Podobieństwa wynikają z pewnych schematów, które są zawarte w podstawach budowania opowieści i istnieją w różnych kulturach od zarania ludzkości. Obie produkcje mają więc elementy mitologiczne. Prawdopodobnie ta cecha scenariuszy sprawiła, że zaróno "Avengers 4", jak i "Toy Story 4" okazały się wielkimi sukcesami komercyjnymi, poruszającymi miliony widzów na całym świecie.

Przeczytaj także

Zobacz też: Disney+: lista wszystkich filmów i seriali, które trafią na platformę streamingową

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.