"Avengers: Endgame" jak film o Batmanie? Fani mają dowody, że Marvel skopiował od DC [WIDEO]

04.12.2020 16:15
avengers endgame Fot. CAP/FB/Capital Pictures/East News

Czy jedna ze scen widowiska "Avengers: Endgame" została zapożyczona z filmu o Supermanie i Batmanie? Fani DC nie mają co do tego wątpliwości. A jak Wy oceniacie to wyjątkowe podobieństwo?

Odwieczna wojna między fanami Marvela i DC trwa, niczym konflikt Profesora X i Magneto o to, czy lepiej pomagać ludziom czy ich unicestwić. I trzeba przyznać, że chwilowo fani DC wyszli na prowadzenie. Jeden z miłośników Batmana i spółki zadał sobie trud i przygotował zestawienie fragmentu animacji o Batmanie i Supermanie ze sceną z ostatniej części "Avengers". Efekt jest co najmniej zaskakujący...

Polecamy

"Avengers: Endgame" jak "Superman/Batman: Wrogowie publiczni"

Poniższy materiał wideo konfrontuje fragment filmu "Avengers: Endgame" z 2019 roku ze sceną z animacji "Superman/Batman: Wrogowie publiczni", która premierę miała w roku 2009. Trzeba przyznać, że podobieństwo jest uderzające. Zobaczcie sami:

W sztuce (nie tylko filmowej) często zdarza się, że pewne rzeczy inspirują twórców nieświadomie. Dlatego nie przypisując nikomu złych intencji czy niecnych zamiarów, zostawiamy Was z tym porównaniem do indywidualnej oceny.

Marvel i DC: Nadchodzące premiery

Poza walczącymi drużynami, istnieje oczywiście spore grono miłośników opowieści o superbohaterach, którzy z takimi samymi wypiekami na twarzy wyczekują nadchodzących filmów Marvela, co nowych produkcji DC. Pandemia koronawirusa spowodowała przesunięcia większości głośnych premier, w związku z czym w ciągu najbliższych 12 miesięcy na wielkich ekranach zadebiutują "Black Widow", "The Eternals", "Shang-Chi and the Legend of Ten Rings", "Spider-Man 3", "Wonder Woman 1984" oraz nowy "Legion Samobójców". W 2022 roku zobaczymy natomiast, jak Robert Pattinson radzi sobie w filmie "The Batman", dowiemy się, co przygotował Taika Waititi w ramach "Thor: Love and Thunder", poznamy dalsze losy Captain Marvel oraz zobaczymy kontynuacje "Black Panthera" i "Doctora Strange'a".

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.