"Avengers: Endgame" - zobacz alternatywną brutalną wersję śmierci Black Widow

10.04.2020 11:00
Avengers: Endgame|undefined Fot. Marvel Studios/Collection Christophel/East News

Początkowo twórcy "Avegners: Endgame" mieli zupełnie inny pomysł na uśmiercenie Black Widow. W sieci pojawiła się niewykorzystana scena śmierci bohaterki.

Film "Avengers: Endgame" to nie tylko zamknięcie większej całości w postaci "Infinity Saga", ale również pożegnanie trójki bohaterów, którzy byli pierwszymi członkami Avengers. Wśród nich znalazła się grana przez Scarlett Johansson Natsha Romanoff lepiej znana jako Black Widow. W sieci zaprezentowano niewykorzystaną scenę śmierci superheroiny.

"Avengers: Endgame" - alternatywna scena śmierci Black Widow

W produkcji braci Russo superbohaterowie, którzy przeżyli czystkę Thanosa, postanowili podzielić się na mniejsze grupy i wyruszyli w czasie w poszukiwaniu Kamieni Nieskończoności. W ten sposób chcieli odwrócić czyn Szalonego Tytana. Nie obyło się bez ofiar po stronie Avengers. Śmierć poniosła między innymi Black Widow.

Przeczytaj także

Natasha i Clint Barton a.k.a. Ronin (wcześniej znany jako Hawkeye) cofnęli się w czasie do wydarzeń ze "Strażników Galaktyki". Polecieli na planetę Morag, gdzie poznali lokalizację Kamienia Duszy. Trafili na Vormir i stanęli oko w oko ze strażnikiem klejnotu - Red Skullem. Ten wyjawił im tragiczną prawdę o Kamieniu Duszy - dostanie go tylko ta osoba, która będzie w stanie poświęcić to, co kocha. Do ostatniej chili nie było wiadomo, czy swoje życie odda Black Widow, czy Hawkeye. W końcu jednak Natashy udało się przechytrzyć Clinta i rzuciła się w przepaść, dając Avengers ostatni z potężnych artefaktów.

Przeczytaj także

Początkowo twórcy filmu mieli inny pomysł na poprowadzenie fabuły. W internecie pojawiła się niewykorzystana scena, w której Black Widow ginie w o wiele bardziej brutalnych okolicznościach. Zobaczcie sami.

Jak widać, w alternatywnym, fragmencie "Endgame" scena miała rozgrywać się podczas walki z armią Thanosa. Hawkeye i Black Widow musieli się więc przedrzeć przez zastępy kosmitów, zanim dotarli na skraj klifu. Natasha za wszelką cenę, chciała prześcignąć Bartona, z tego powodu została wielokrotnie postrzelona. Śmiertelnie ranna bohaterka rzuciła się następnie w przepaść, przechylając szalę zwycięstwa na stronę Avengers.

Przeczytaj także

Chociaż niewykorzystany fragment filmu jest o wiele bardziej efektowny, nie ma tak dużej głębi emocjonalnej, jak finalna wersja sceny śmierci Black Widow. Twórcy zdecydowali się zmienić charakter smutnego fragmentu, przenosząc ciężar narracyjny z sekwencji akcji, na poruszający dialog pomiędzy bohaterami. Trzeba przyznać, że mimo iż powyższa alternatywna scena naprawdę robi wrażenie o wiele lepiej na widza działa śmierć Black Widow, która trafiła na kinowe ekrany.

 

Przeczytaj także

"Black Widow" - kiedy premiera?

Chociaż Black Widow nie żyje, Scarlett Johansson nie powiedziała jeszcze swojego ostatniego słowa jako Natasha Romanoff. Już niebawem do kin trafi solowy film opowiadający o przygodach szpiegini. Produkcja będzie spin-offem, pełniącym rolę prequela. Akcja dzieje się bowiem kilka lat przed wydarzeniami w "Endgame". Początkowo premiera miała odbyć się 1 maja 2020 roku, ale ze względu na pandemię koronawirusa, zdecydowano się ją przesunąć. Film w reżyserii Cate Shortland trafi do kin 6 listopada 2020 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Black Widow": Robert Downey Jr. ponownie w roli Iron Mana

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.