„Avengers: Infinity War”: Dlaczego Ant-Man i Wasp nie pojawili się w scenie po napisach?

Natalia Hluzow
25.05.2018 15:41
Ant-Man i Wasp|undefined Fot. kadr ze zwiastuna filmu "Ant-Man and the Wasp"

Scenarzyści „Avengers: Infinity War” udzielili niedawno wywiadu, w którym wytłumaczyli m.in., dlaczego Ant-Man nie pojawia się w scenie po napisach 3. części „Avengers”.

Marvel Studios przyzwyczaiło fanów do tego, że w każdym filmie MCU pojawia się scena po napisach, która zazwyczaj zapowiada kolejną odsłonę serii. W scenie po napisach „Avengers: Infinity War” pojawia się jednak zapowiedź „Captain Marvel” – nowej superbohaterki w MCU, która zadebiutuje na ekranach kin dopiero w marcu 2019 roku. Wielu fanów serii, choć doceniło wprowadzenie Captain Marvel do filmowego uniwersum Marvela, pojawiły się głosy, że zabrakło dodatkowej sceny z udziałem Ant-Mana i Wasp – bohaterów następnego w kolejności filmu MCU. Scenarzyści 3. części „Avengers” wytłumaczyli tę kwestię w jednym z ostatnich wywiadów.

„Avengers: Infinity War”: scena po napisach bez Ant-Mana

Odkąd „Avengers: Infinity War” trafił na ekrany, Christopher Markus i Stephen McFeely, bezustannie są zasypywani pytaniami o swoje decyzje scenariuszowe. W ostatnim wywiadzie dla magazynu Collider, musieli więc tłumaczyć się także z nieobecności Ant-Mana i Wasp w scenie po napisach „Avengers 3”. Christopher Markus wyjaśnił to w bardzo prosty sposób:

Kiedy kończysz w ten sposób, nie masz zbyt wielu dodatkowych miejsc, w które możesz się udać. W wielu przypadkach dodatkowe sceny Marvela informowały o następnym nadchodzącym filmie czy coś w tym stylu. A tutaj kolejnym filmem był „Ant-Man and the Wasp”, który z założenia franczyzy jest filmem lekkim. Nie chcesz [po tym, co się stało] iść w stronę – „A tymczasem! Pamiętacie Paula Rudda? Wciąż tak samo czarujący!”. Pod względem nastroju wszystko byłoby nie tak.

Wyjaśnienie Markusa ma faktycznie bardzo dużo sensu. Nagła zmiana tonu na lekki i żartobliwy mogłaby zupełnie zniweczyć efekt, jaki dało tragiczne zakończenie „Infinity War”.  McFeely – kontynuując myśl współautora scenariusza – wspomniał o jeszcze jednym ważnym powodzie, dla którego w scenie po napisach zamiast Ant-Mana i Wasp pojawiła się Captain Marvel:

Chcieliśmy dać ludziom trochę nadziei i to było najlepszy sposób, na jaki wpadliśmy, by to zrobić.

Gdzie był Ant-Man podczas „Avengers: Infinity War”?

Wiele osób zastanawiało się nie tylko nad tym, dlaczego Ant-Man i Wasp nie pojawili się w scenie po napisach, lecz nad brakiem tych postaci w całym filmie. Gdzie był zatem Ant-Man podczas „Infinity War”? W trakcie całego filmu pada tylko jedno zdanie na ten temat – Kapitan Ameryka mówi, że Scott Lang, którego pozostali superherosi poznali już w trakcie „Civil War”, przebywa w areszcie domowym, podobnie jak Hawkeye.

„Avengers: Infinity War” – rekordowy sukces MCU

Film „Avengers: Infinity War” od wielu miesięcy zapowiadany był jako jedno z największych przedsięwzięć Marvel Studios i okazał się też największym z sukcesów. 19. film MCU w miesiąc zarobił 1,843 miliarda dolarów, stając się 4. najbardziej dochodowym filmem wszech czasów.

„Avengers 3” wciąż można jeszcze oglądać w kinach. „Ant-Man ant the Wasp” zadebiutują na ekranach 4 lipca 2018 (3 sierpnia 2018 w Polsce).

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.