„Avengers: Infinity War” w ciągu 4 dni zarobił więcej niż „Justice League” przez 4 miesiące

Natalia Hluzow
02.05.2018 14:30
Avengers: Infinity War rekordowy weekend|undefined Fot. kadr z filmu "Avengers: Infinity War"

Po niecałym tygodniu wyświetlania w kinach, film „Avengers: Infinity War” może pochwalić się większym zyskiem ze sprzedaży biletów niż „Liga Sprawiedliwości” po 17 tygodniach na ekranach.

Spór o zwycięstwo w walce Avengers kontra Liga Sprawiedliwości na polu bitwy może pozostać nierozstrzygnięty, jednak jeśli chodzi płaszczyznę finansową... Sorry, Bruce Wayne - Tony Stark i jego ekipa są o wiele lepsi w zarabianiu pieniędzy.

Według danych przedstawionych na stronie Box Office Mojo film „Avengers: Infinity War” w ciągu 4 dni od amerykańskiej premiery (27 kwietnia 2018) odnotował przychody o wysokości 282.4 mln dolarów w USA (od piątku do poniedziałku). Na tym samym rynku „Liga sprawiedliwości” przez cały czas wyświetlania (119 dni) zarobiła jedynie 229 mln dolarów. Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o globalne zyski - w weekend otwarcia 3. część „Avengers” zarobiła 640.5 mln dolarów na świecie (plus niecałe 25 mln w poniedziałek w samym USA), podczas gdy łączny przychód ze sprzedaży biletów na „Ligę Sprawiedliwości” na całym świecie wyniósł 657.9 mln dolarów.

Avengers Infinity War box office Fot. foto: screen ze strony boxofficemojo.com
Infinity war box office Fot. foto: screen ze strony boxofficemojo.com
Justice League box office Fot. foto: screen ze strony boxofficemojo.com

„Avengers: Infnity War” z najlepszym otwarciem w historii kina

Ogrom przedsięwzięcia i związane z tym nakłady finansowe zainwestowane w film „Avengers: Infinity War” były wprost proporcjonalne do oczekiwań fanów Marvela wobec wieńczącego 10 lat MCU widowiska. Szybko okazało się, że nadzieje pokładane w 3. część „Avengers” zarówno przez widzów, jak i producentów, zostały spełnione z nawiązką. Najnowszy film MCU okazał się godną kulminacją 18 poprzedników, robiąc gigantyczne wrażenie na fanach i recenzentach i bijąc światowy rekord w zestawieniach box-office jako film, który odnotował najlepsze otwarcie w historii kinematografii.

„Avengers: Infnity War” - ile zarobił?

W weekend otwarcia, a więc przez pierwsze trzy dni wyświetlania 3. części „Avengers” w kinach, film zarobił 257.7 milionów dolarów w USA, pokonując poprzedniego rekordzistę, „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy” o niecałe 10 milionów dolarów. Jeszcze bardziej imponująco przedstawiają się zestawienia międzynarodowe. Podczas pierwszego weekendu „Avengers: Infnity War” zarobił globalnie 640.5 milionów dolarów, czyli o 90 milionów więcej niż przebywający wcześniej na 1. miejscu „Szybcy i wściekli 8”. 

box office weekend Fot. foto: screen ze strony boxofficemojo.com

Avengersi lepsi od Ligi sprawiedliwości?

Niestety, fani DC nie mieli możliwości cieszyć się podobnym sukcesem swoich ulubionych superherosów. Przez pierwszy weekend „Lidze Sprawiedliwości” udało się zarobić jedynie 93.8 mln dolarów lokalnie (w USA) i 278.8 mln dolarów globalnie, zaś łączne dochody ze sprzedaży biletów na ten film wyniosły 657.9 mln dolarów na całym świecie.

dc box office Fot. foto: screen ze strony boxofficemojo.com

Dokonując takich porównań, należy oczywiście wziąć pod uwagę fakt, że „Avengers: Infinity War” to dzieło wieńczące dekadę świetnie prosperującej franczyzy, podczas gdy „Liga Sprawiedliwości” była pierwszym krokiem ku zjednoczeniu najważniejszych superherosów DC na ekranie. Niemniej, jeśli z filmowym debiutem Ligii Sprawiedliwych z DC zestawimy ekranowe początki Mścicieli z Marvela, Superman i spółka wciąż pozostaną na przegranej pozycji. „The Avengers” w 2012 roku już w pierwszy weekend zarobili bowiem 207.4 mln dolarów lokalnie i 392.5 mln globalnie, zaś jeśli chodzi o łączne zyski - pierwszy film o Avengers zarobił w kinach ponad 1,5 mld dolarów.

Marvel Box office Fot. foto: screen ze strony boxofficemojo.com

Czy trzecia odsłona „Avengers” pobije ten rekord i zmierzy się z „Avatarem”, „Titanikiem” i „Przebudzeniem mocy” na podium najbardziej kasowych filmów wszech czasów? Przekonamy się za kilka miesięcy. Obecnie, a więc według danych przedstawionych na dzień 2 maja 2018 przez Box Office Mojo, 19. film MCU zarobił już 725.5 mln dolarów.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.