Avengers kontra Godzilla? Twórca filmu "Godzilla: Król potworów" marzy o crossoverze dwóch serii

Sergiusz Kurczuk
25.03.2019 11:17
Godzilla: King of the Monsters i Thor: Ragnarok|undefined Fot. kadry z filmów Godzilla: King of the Monsters i Thor: Ragnarok

Reżyser filmu "Godzilla: Król potworów" - Michael Dougherty zdradził, że z chęcią obejrzałby crossover filmu o wielkim jaszczurze z serią "Avengers". Czy kiedyś powstanie takie połączenie?

Nic nie cieszy geeków bardziej niż crossovery. Szczególnie te, które dają możliwość zobaczenie pojedynku postaci pochodzących z dwóch różnych uniwersów. Najczęściej występują na kartach komiksów, ale czasem zdarza się, że filmowcy również postanawiają połączyć dwa światy z jakimś wspólnym mianownikiem. Wystarczy, chociażby przypomnieć serię "Obcy kontra Predator" czy horror "Freddy kontra Jason". Z okazji zbliżających się premier filmów "Avengers: Endgame" i "Godzilla: Król potworów" reżyser tego ostatniego tytułu puścił wodze fantazji.

Przeczytaj także

Avengers kontra Godzilla?

W ciągu 10 lat od premiery 1. części "Iron Mana" superbohaterowie Marvel Studios stoczyli wiele walk, z najbardziej rozmaitymi wrogami - od złe odpowiedniki samych siebie, przez bogów, istoty z innych wymiarów, kosmitów i roboty z wysokozaawansowaną sztuczną inteligencją, po zwyczajnych ludzi o genialnym umyśle. Michael Dougherty wpadł jednak na pomysł, żeby Avengers stanęli oko w oko z zupełnie odmiennym wrogiem - samą Godzillą. Co ciekawe, tego typu pojedynek, miał już kiedyś miejsce.

Ten film sprawiłby, że świat stałby się lepszym miejscem.

Jak widać na załączonym przez Dougherty'ego obrazku, pomysł na crossover Avengers i Godzilli wcale nie jest taki szalony, jakby się mogło na pierwszy rzut oka wydawać. W 1977 roku wydawnictwo Marvel Comics zaprezentowało światu komiks zatytułowany "Godzilla, King of the Monsters". W 24-zeszytowej serii wydawanej rzez dwa lata, tytułowy gad pojawił się w USA i odwiedził wiele stanów - od Alaski do Nowego Jorku. Teoretycznie Godzilla jest więc częścią w komiksowego świata Marvela, ponieważ crossover poprowadzono w taki sposób, że tytułowy potwór został idealnie wtopiony w istniejący świat, rezygnując jednak z niektórych elementów znanych z filmów wytwórni Toho. Pojawiły się delikatne nawiązania, jak robot Red Ronin, który w pewnym sensie przypominał MechaGodzillę, czy S.H.I.E.L.D. zastępującą Japońskie Siły Samoobrony. Nick Fury nie radzący sobie z niszczycielską Godzillą niejednokrotnie wzywając na pomoc wielu herosów, między innymi Avengers.

"Godzilla: Król potworów" - kiedy premiera?

Czy kiedykolwiek zobaczymy taki crossover na dużym ekranie? Trudno powiedzieć, tym bardziej że prawa do Godzilli należą do Toho i Warner Bros. Pictures. Na razie fani japońskiego stwora czekają na jego powrót w filmie "Godzilla: Król potworów". Polska premiera kolejnej przygody Godzilli, która zmierzy się z potężnymi wrogami, odbędzie się już 14 czerwca 2019 roku.

>>Zobacz też: "Avengers: Endgame": nowy plakat potwierdza powrót znanej postaci<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.