Jason Voorhees promuje maseczki ochronne. Ciekawy klip z gwiazdą "Piątku Trzynastego"

30.06.2020 15:48
Jason Voorhees promuje maseczki ochronne. Ciekawy klip z gwiazdą "Piątku Trzynastego" Fot. . Willrow Hood / Shutterstock.com

Jason Voorhees to słynny bohater serii horrorów „Piątek Trzynastego”. W większości z nich nosi na sobie maskę hokejową. Teraz słynny złoczyńca włącza się do akcji promującej zasłanianie ust i nosa w miejsach publicznych w ramach prewencji przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Jason Voorhees to główny bohater serii filmów „Piątek Trzynastego”. Produkcja obchodzi w tym roku swoje 40-lecie, a sam Jason włącza się w akcję promującą prewencję przeciwko koronawirusowi.

Specjalna kampania powstała na zlecenie miasta Nowy Jork, które wciąż boryka się z ogromną liczbą zakażeń. Mimo tego nadal nie wszyscy mieszkańcy przekonani są do noszenia maseczki ochronnej, która mogłaby powstrzymać dalsze rozprzestrzenianie się koronariwurusa.

Przeczytaj także

Jason w podwójnej masce – zobacz klip

Kampanię przygotowała firma Ogilvy. Przestawia ona Jasona chodzącego po ulicach Nowego Jorku (niemal jak w filmie „Piątek Trzynastego VIII: Jason zdobywa Manhattan”), który odstrasza ludzi swoją maską. Dopóki… a zresztą, zobaczcie sami.

Noszenie maski może być przerażające. Nie noszenie maski może być śmiertelnie niebezpieczne – głosi oficjalne hasło kampanii.

Przeczytaj także

Przyszłość serii„Piątek Trzynastego”

W chwili obecnej powstało łącznie 10 części przygód Jasona Voorheesa, jeden remake oraz jeden filmowy crossover, w którym bohater spotyka Freddy’ego Krugera. Nietrudno doliczyć się, że w związku z tym obecnie powstało 12. części słynnego cyklu.

Kwestią czasu jest zatem, aż ktoś w Hollywood wpadnie na pomysł zrewitalizowania serii i rozpoczęcia jej na nowo właśnie z 13 filmem. Na razie musimy zadowolić się oryginalnymi częściami oraz coraz częściej powstającymi filmami fanowskimi.

Przeczytaj także

Czytaj także: Nie żyje twórca horroru "Piątek trzynastego 2". Dzięki niemu Jason zdobył popularność.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.